Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Exkluzivní rozhovor s vítězem Survivoru Vladimírem Čapkem: Proč chtěl odstoupit první noc a další detaily, které doteď tajil

+ Dalších 10 fotografií

Absolutním vítězem reality show Survivor Česko a Slovensko se stal IT specialista Vladimír Čapek (45) alias Vláďa. Redakce eXtra.cz přináší exkluzivní rozhovor, kde se vítěz poprvé vyjádřil nejen k trofeji a finále, které proběhlo na ostrově, ale také k celkovému působení a taktikách ve hře. Jak naloží s milionovou výhrou, s kým měl alianci ještě před začátkem hry, kdy to chtěl skoro vzdát. Nechal přitom nahlédnout i do zákulisních momentů, kdy byla znát značná tenze, kterou Novotný uměl srovnat. To a mnohem víc si můžete přečíst a poslechnout v jeho zpovědi.

Vladimír Čapek poskytl redakci eXtra.cz exkluzivní rozhovor, ve kterém se nám hned na úvod svěřil, jak se jako vítěz první řady reality show Survivor Česko a Slovensko cítí.

"Pořád tomu nemůžu uvěřit. Člověk se v životě moc často nesetkává s věcmi, že si něco vysní a dosáhl až vrcholu. Pořád je to takové jak v říši snů," říká Vláďa se slovy, že pro něj nebylo až tak těžké tohle sladké tajemství udržet pod pokličkou. "Na to, zda jsem vyhrál, se mě ptalo hodně lidí, až mě překvapuje, kolik z nich chce vědět, jak něco dopadne, když to ještě probíhá. Ztratí to pak to kouzlo. Já s tím ale problém nemám, často totiž pracuji s utajovanými informacemi."

S titulem Survivora získal Vláďa i milionovou výhru, kterou chce přispět do nového bydlení, avšak zatím stále čeká, až mu přijde na účet.

Poslední velké hrozby se zbavil: Porotu jsem stále přesvědčoval

Vladimír nám prozradil, že se jako velmi silný hráč cítil už dlouho, zejména poté, co se mu podařilo zbavit se jeho největších soupeřů. Jako největší překážku vnímal Tomáše Benka. "Když jsme se ho zbavili, tak jsem cítil, že už mám velkou šanci to dotáhnout až do vítězství. Otázkou pak bylo, jak se k tomu postaví porota, kde většina členů byla vyhozená, protože já jsem měl to právo je vyhodit. Pořád jsem doufal a zmiňoval, že s náhrdelníkem imunity musím někoho říct, že to není moje volba, ale i herní. V tu chvíli jsem to bral i jako obrovskou výhodu a doufal jsem, že si všichni uvědomovali, že je to jen hra, kterou bychom měli hrát, a že ocenili, kdo to hrál dobře, přesto jsem si pořád nebyl jistý, kolik hlasů v porotě mám."

Finále nanečisto proběhlo s Johy

Do top 3 se dostala Johy, která se pak stejně jako Vláďa obhajovala u poroty, jež rozhodla, kdo postoupí do naprostého finále. Vláďa získal všechny hlasy a na jeho výrazu ve tváři bylo znát, že si byl téměř na sto procent jistý, že to bude právě on, kdo si odnese i absolutní vítězství.

"Hlasování s Johy pro mě bylo takové finále nanečisto. Očekával jsem, že ve finále budu s Johy, bylo to tak domluvené. Bavili jsme se spolu, že se nebudeme dávat do duelů, že bychom do finále chtěli dojít my dva. Tím, že jsem postoupil přes Johy a porota hlasovala 7:0 pro mě, tak ano, dával jsem si hrozně velkou šanci, že Survivor vyhraju," líčí vítěz s úsměvem na tváři.

Poslední souboj byl velkým překvapením

Ač se možná Vláďa cítil v momentě, kdy se Johy stala členkou poroty, jako vítěz, tak ještě vyhráno neměl. Moderátor Ondřej Novotný totiž oznámil, že poslední dva hráče čeká ještě souboj o body, které měly stejnou váhu jako hlasy.

"To oznámení dalšího souboje bylo překvapení, nikdy předtím jsem se s tím nesetkal, ale proč ne. Je to logické, Johy se dostala do poroty jako osmý člen, což je sudé číslo. Když se tedy oznámilo, že se bude hrát o pět bodů, tak ten výsledek nemohl být ve finále vyrovnaný, protože bylo hlasů celkem třináct. Také jsme chápali, že naše role není jen jako hráčů, ale také to musí bavit diváky a šel jsem do toho s radostí," prohlásil.

Poslední souboj proběhl velmi vyrovnaně. První dva body dokonce získala Veve, což Vláďu nakoplo a nakonec pro sebe získal zbylé tři. "Veve se ukázala jako fantastická hráčka. To, že to najednou bylo 2:0 pro ni, pro mě bylo obrovské varování. Vnímal jsem to tak, že ji prostě musím porazit."

Vyhlášení vítěze bez blízkých po boku

Samotné vyhlášení vítěze neproběhlo řádným velkolepým způsobem, jako tomu bývá v americké verzi, ale také turecké, které se ta československá podřizuje, což hráče opět překvapilo. Na druhou stranu je ale Vláďa vděčný, že o vítězi nerozhodovali diváci, ale porota. "Líbí se mi, že člověk, kterého hráč zradil nebo přehrál, mu pak vlastně dal ten hlas, protože tu hru svého soupeře ocenil. To v turecké verzi není, tam hlasují diváci pomocí SMS," líčí.

Tu sladkou větu a moment, kdy si Vláďa poprvé vyslechl, že je vítězem, se dozvěděl na ostrově. Přirozeně by si triumf a nepopsatelné pocity raději prožil po boku svých nejbližších, které necelé tři měsíce neviděl, televize tento prostor ale neumožnila.

"Byli jsme velmi překvapení, mysleli jsme si, že to finále bude živě v nějakých ateliérech, jak to má třeba americká verze. Asi by to bylo strašně krásný mít po boku rodinu, se kterou bych se o to podělil. Jak říkám, bylo to překvapení, ale na druhou stranu si člověk řekl, že už to máme alespoň za sebou."

Poslední noc na ostrově i hodnocení hry Veve

Vladimír Čapek nám prozradil, že poslední noc si s Veve dlouho povídali, a to hlavně o životě, ale také rodině. V Česku se Veve už dokonce poznala i s Vláďovou partnerkou.

"K Veve jsem si vyvinul hrozně krásný vztah, jako bychom byli otec s dcerou. Kdyby byla moje dcera jako Veve, tak bych byl pyšný. Z té holky, která pro mě byla na začátku neznámou, se velmi vyvinula ohromná hráčka a našli jsme si k sobě cestu. Vnímám ji jako velmi chytrou a inteligentní holku," říká se slovy, že ji vnímal jako silnější soupeřku v sociální hře, čehož využil ve svůj prospěch. Nakonec se ale ukázalo, že Vláďa měl kvality, které zkrátka už nešlo překonat. Vítěz Survivoru musí dle Vládi umět přežít, přelstít a přehrát.

"Přežít dává člověku zabrat na začátku. Přelstít jsem se musel učit, protože takový nejsem, byla to věc, která pro mě byla velkým otazníkem. A přehrát, no, vyhrál jsem osm imunit a to je to, co Veve na své straně neměla. Za mě ty šance do finále neměla, protože začala hrát moc pozdě. Sociální hru ale měla dle mého názoru lepší než já a já to věděl. Měla informace, které se ke mně vůbec nedostaly a to naše spojení pro mě bylo výhodnější než pro ni," říká.

Vláďa: První noc byla nejhorší, měl jsem zimnici

Reality show Survivor si vybrala svou daň na zcela všech hráčích, a to po fyzické i psychické stránce. Dokonce i vítěze Vláďu přepadla myšlenka, že je tahle hra nad jeho síly.
"To, že to vzdám, mi vlítlo do hlavy hned první noc. Ta noc byla strašná, jsi na ostrově, který byl poměrně tmavý, byla tam velká vlhkost, spíš na tvrdé platformě, bylo tam dalších jedenáct lidí, se kterými se mačkáš a nemáš žádnou střechu nad hlavou. Když už jsem usnul, tak začalo pršet, ale nepřestávalo a dostal jsem zimnici. Když mám vysoké horečky, tak se začnu klepat. A pamatuji si, že jsem si v ten moment říkal, že jsem hloupý, do čeho jsem to vlezl. Naštěstí jsme pak vyhráli souboj o oheň, díky kterému jsem se zahřál a třesavky se zbavil. Ta první noc byla opravdu to nejhorší, co jsem tam zažil, pak už jsem si zvykl," prozradil Vláďa s detaily, že v noci bylo na ostrově poměrně chladno.

S úsměvem pak prozradil, že nejtěžší disciplínou pro něj byla jedna z odměn a party v rámci sloučení. "Nejsem diskotékový typ, takže když mi řekli, že bude oslava a budeme tancovat na muziku, tak to pro mě byla možná ta nejtěžší disciplína, co tam byla," tvrdí.

Aliance s Adamem Raiterem ještě před začátkem hry

Dle našich informací si mnoho hráčů domluvilo aliance ještě dřív, než samotná hra vypukla. Jednu alianci měl i Vláďa, a to s Adamem Raiterem, se kterým si osobnostně sedl a mrzí ho, že se nedostal dál.

"Znal jsem se s Adamem ještě před nástupem na ostrov, a to z castingu. Dostali jsme se ve výběrových kolech tak daleko, že nám bylo jasné, že můžeme být finalisté, tak jsme si vyměnili kontakt a napsali si. Domluvili jsme se, že by bylo fajn, kdybychom si kryli záda. Takže ano, naše aliance vznikla asi stejně jako u ostatních hráčů."

Ondřej Novotný měl respekt: Napjatá atmosféra byla znát

Moderátor Ondřej Novotný strávil s hráči Survivoru možná i jedny z nejtěžších momentů v životě. Viděl, jak si postupně sahají na své pomyslné dno, a často je i provokoval. Přesto byl pro soutěžící i velkou oporou.

"Když jsou lidé nevyspalí, tak mají výbuchy nálad a ten Ondra to uměl hezky srovnat. Na druhou stranu byl vstřícný a měl pro nás pochopení. Třeba když jsme čekali tři hodiny, než se odstartovala první soutěž, to bylo pro nás velmi vyčerpávající. Ondřej nás provokoval, ale byl skvělý. Survivor byl podle mě díky němu lepší a moc mě bavil. Tou jeho postavou a výškou má respekt, který by měl takový moderátor mít," říká se slovy, že šlo znát, že natáčení někdy nešlo podle plánu.

"Napjatou atmosféru jsme na ostrově také vnímali. Najednou jsme se měli rychle sbalit, avšak jsme dojeli na místo a čekali hodiny, než soutěž začala. Když se to stalo už po několikáté, tak člověk pochopí, že to neprobíhá tak, jak by mělo. V mezičase jsme dělali reportáže a bral jsem to tak, že budu hrát, až to prostě bude připravené, ale bylo znát, že to toho Ondru třeba trápí."

Vláďa se bál, že mu sourozenecké pouto s Evou Perkausovou může uškodit

Když se Vláďa objevil v televizi, tak byl pro většinu diváků neznámou osobností. To se ovšem nedá říct o jeho sestře, moderátorce Evě Perkausové, která stejně jako Vláďa o sourozeneckém poutu raději nechtěla mluvit. Vítěz Survivoru nám nyní prozradil, proč tomu tak bylo.

"Jako laik jsem neznalý, jak funguje život v médiích. Jediné, co jsem si dokázal vydedukovat, bylo, že ona dělá u konkurenční televize. Řekl jsem si, že by mi to mohlo uškodit a nebylo potřeba zmiňovat, na co se nikdo nezeptal. Dokud jsem se nevrátil ze Survivoru a nedostal do ruky telefon, tak jsem byl přesvědčený, že o tom nikdo neví," vypráví se slovy, že má se svou mladší sestrou i přes značný věkový rozdíl krásný vztah.

"Sestra je o osmnáct let mladší. Když byla malinká a já už lítal za holkami, tak jsem ji občas pohlídal nebo ji vzal někam na výlet. Ten vztah se v průběhu let změnil, teď už jsme oba dospělí lidé a vídáme se relativně často, máme hezký vztah. Ségra je stejně hravá jako já, třeba máme rádi poker. Nemám problém si s ní sednout, popovídat si o životě a mám rád i jejího partnera Ivana, zkrátka fungujeme jako sourozenci," uzavřel vítěz první řady reality show Survivor Česko a Slovensko Vladimír Čapek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy