Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Exkluzivní rozhovor s Leškem Wronkou: Mladší partnerku mu představila jeho dcera!

Lešek Wronka s dcerou.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Exkluzivní rozhovor

Hudební producent Lešek Wronka (61) se zúčastnil křtu alba Posledné veci od Mekyho Žbirky (†69). eXtra.cz ho exkluzivně vyzpovídalo o tom, jaký má na album názor, jak koronavirus zamával s kulturou a také došla řeč i na jeho mladinkou partnerku, která je herečkou a seznámila je Wronkova dcera.

Redakce eXtra.cz se zúčastnila křtu posmrtného alba Posledné veci od Mekyho Žbirky, který zemřel 10. listopadu 2021 ve věku nedožitých sedmdesáti let. Na jeho oficiálním Facebooku o tom tehdy informovala jeho žena Kateřina.

V rámci slavnostního křtu vyzpovídala redakce eXtra.cz hudebního producenta Leška Wronku. Co prozradil?

Jsme na křtu posmrtného alba Mekyho Žbirky. Jak jste se s ním znal?

Znal jsem se s ním velmi dobře, moderoval Ceny Anděl, navštěvovali jsme se privátně, miloval jsem jeho anglický humor a zážitky. Meky byl pro mě totální inspirace, jednak jako muzikant, tak i člověk, který byl prosáklý showbyznysem. Měl jsem ho strašně rád.

Jeho album dodělal syn David. Jak to měl těžké, když to vezmete ze svého profesionálního pohledu?

Nechtěl bych být v jeho kůži. Chcete to udělat velmi dobře, protože jen to megaslavný táta, je to i o něm, aby se ukázal i on, že není jen syn svého táty. Zodpovědnost byla veliká. Na druhou stranu je velmi talentovaný kluk a co je lepšího na začátku kariéry než dostat takovou kládu a udělat tohle. Je to křest ohněm a zvládl to velmi dobře.

Vy jste album slyšel?

Slyšel jsem ukázky. Je to našlápnuté dobře.

Mohl by být David nástupcem Mekyho?

Nemyslím si, že zrovna nástupce. Tohle není to správné slovo. Měl by jít vlastní cestou, má talent i hudební přemýšlení. Ale je to startovací lajna, kterou zvládl dobře. Jsem fanoušek toho, když se věci předávají z generace na generaci a je to taková štafeta. Mám rád rodinné klany.

Mají to děti náročnější? Nebo mají, jak se říká, vyšlapanou cestičku?

Mají to náročnější. Pokud jsou rodiče normální a chtějí, aby děti fungovaly normálně, tak se protekce vždy obrátí proti dětem. Děti si to musí vyšlapat samy. Samozřejmě mají díky rodičům možná lepší startovací čáru i moment, ale na druhou stranu se toho od nich dost očekává. Ale myslím, že většina klanů to dělá tak, že děti si to musí obhájit samy. Protože publikum je neúprosné.

Jste tu s dcerou. Jde ve vašich šlépějích?

Já jsem herec a muzikant a mám to tak padesát na padesát. Ona je hlavně herečka a účinkuje na Palmovce, moderuje v rádiu a zpívá. Nyní máme společný projekt, který děláme pro děti. Už začínáme živě hrát a je to něco, co dělám rád, protože dětské publikum je fantastické. Ona píše scénáře, texty, hraje v tom, je multifunkční a já ji v tom podporuji.

A neradil jste jí třeba, aby šla jinou cestou? Aby se stala doktorkou nebo právničkou?

To ne. Odmalička chtěla být herečkou. Syn je zase producent, ten zase nechtěl nikdy zpívat a hrát a dcera to chtěla vždy. Je to fantastická branže.

Co je největší zklamání?

To, že děláte věci špatně a lidi vás potom odsoudí a jste na okraji.

Kvůli covidu se spoustu věcí zastavilo, ale spoustu se toho zase rozvinulo, že?

Ano, stejné je to i s válkou, ačkoliv se nechci rouhat. V lidech to probudí jiné nadšení a jiné odhodlání. Covid tohle vzbudil v lidech, kteří chtěli pracovat, ale nějakou jinou cestou. Ale v něčem to bylo přeci jen dobré. Tahle branže přináší hodně levných kariér, hodně povrchních věcí a covid to vyčistil, protože jak mají lidé méně peněz, tak si váží toho, co mají a za co utrácejí. Takže to může pozvednout kvalitnější, opravdovější věci udělané profesionálně.

Vrací se lidé ke kultuře?

Myslím, že ještě moc nevrací. Jsou třetinové prodeje. Ale zvykli jsme si na to, že lidé měli před covidem peníze a utráceli, tak jsme si na to jakožto společnost zvykli, ale není to normální. Myslím, že teď jsme ve stavu normálnosti a musíme se s tím poprat.

Vy jste se během covidu rozvedl, bylo to kvůli covidu nebo jiné příčině?

Byly to dvě věci. Má bývalá žena byla poměrně známá v Polsku a rozcházeli jsme se v názorech. Odstěhovala se do Polska a chtěla tam zpívat, ale do toho přišel koronavirus a v tom okamžiku ona byla tam a já tady a už to nemělo cenu. Priority se nám změnily. Já jsem chtěl zůstat v ČR, ona chtěla být v Polsku.

A máte už novou partnerku?

Rok a půl, je to herečka z branže. Účinkuje na Palmovce.

Seznámila vás dcera?

Přesně tak. Seznámili nás příbuzní.

O kolik je mladší?

O dost.

A funguje to?

Já se nechci vychloubat, vždy jsem pracoval s mladými lidmi, tak mi to ani nepřišlo zvláštní. Samozřejmě znám své možnosti a limity a co od života chci. Naštěstí jsem potkal partnerku, která je z branže, je chytrá, rozumná a já se nebráním ničemu.

Bude svatba nebo děti?

Nabízí se to. Musí to všechno dozrát.

Související články

Další články