Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Exkluzivní rozhovor s Jiřím Kajínkem: Budu se ženit, přiznal eXtra.cz. Kdo je jeho vyvolená?

+ Dalších 6 fotografií

Znají se dlouhých 45 let, z toho sedmnáct let za ním chodila pravidelně do vězení a až posledních pět let žijí jako partneři. Jiří Kajínek a jeho životní láska, klinická psycholožka Magda Gubová, se ale až nyní rozhoupali k dalšímu životnímu milníku. Kajínek nám v exkluzivním rozhovoru ve studiu Extra Hosta prozradil, že se budou brát. 

V pondělí 23. května tomu bude přesně pět let, co Jiří Kajínek dostal prezidentskou milost a po více než třiadvaceti letech se dostal na svobodu. Před branami věznice ho nevítal pouze dav novinářů a zvědavců, ale také tajemná žena, která při něm stála v těch nejhorších okamžicích. Lékařka Magda Gubová začala Jiřího Kajínka za mřížemi navštěvovat v roce 2000 a za dlouhých sedmnáct let nejenže ani jednou nevynechala šanci ho navštívit, ale ani jeden z nich nepochyboval o tom, že budou moct spolu žít svobodně jako partneři.

Pátý rok na svobodě

V pondělí 23. května uplyne pátý rok ode dne, kdy si ho “paní doktorka”, jak svou partnerku sám Kajínek veřejně tituluje, odvezla do Brna, kde od té doby spolu žijí.

Ačkoliv se již v minulosti v rozhovoru pro expres.cz nechal slyšet, že děti nikdy mít nechce a odůvodňoval to tím, že není sobec, aby si je pořizoval na stará kolena, nyní nám přiznal, že se rozhodli jejich vztah zlegalizovat i před zákonem.

Svatba bude

“Mnohokrát jsme o tom mluvili. Není to jenom na mně. Je to i na paní doktorce. Mluvíme o tom delší dobu. Nyní to není o tom zda, ale kde. To je otázka našich rozhovorů. Zda je rozhodnuto. Svatba bude. I když dokud se tak nestane, tak se může stát cokoliv,” řekl Kajínek ve studiu Extra Hosta.

Kdo by ale čekal, že došlo k romantickým zásnubám, byl by na omylu. “Není to o tom pokleknutí. To je o nějaké dohodě, správném načasování,” popsal Kajínek, který si svatbu načasoval na páté výročí svého propuštění. Se svou partnerkou se ale zná dlouhých 45 let. A nám alespoň v kostce prozradil, jak se seznámili.

Znají se 45 let

“Dvacátého třetího května to bude pět let, co spolu bydlíme. Dvacátého čtvrtého dubna jsme zase slavili 45 let od seznámení. Bylo to přesně na můj svátek. Magda je o něco starší, ale při našem seznámení vypadala mladší a já naopak starší. Potkali jsme se a přeskočila jiskra, jak by řekl básník," popsal Kajínek setkání se svou životní láskou.

Ačkoliv jim to tehdy nevyšlo a jejich životní cesty se rozešly, kontakt nepřerušili. "V určitém kontaktu jsme byli stále. A po roce 2000 se za mnou poprvé rozhodla přijet podívat do věznice. A z jedné návštěvy jich bylo nakonec víc než dvě stě padesát. Nikdy jsme spolu ale nebydleli, až na těch posledních pět let. A je to super. Je to takové, jaké to má být,” vysvětlil v rozhovoru Kajínek.

Znají se sice téměř půl století, jako partneři ale fungují “pouze” posledních 22 let. “Paní doktorka na mě čekala. Předtím měla nějaký svůj život, ale od roku 2000 mě navštěvovala pravidelně každou návštěvu. Jezdila za mnou pořád. Za těch 17 let nevynechala jedinou návštěvu. Dělám si z toho legraci, ale je to pravda, že paní doktorka je podle mě člověk, který přestože nebyl nikdy zavřený ve vězení, strávila tam nejvíc času. Nevím o nikom, kdo by na návštěvy za někým jezdil tak často,” říká Kajínek, který se před našimi kamerami pokusil vyznat ze svých pocitů ke své partnerce.

Slova plná úcty

“Paní doktorky si velmi vážím. Je to vzdělaný, kultivovaný a charakterní člověk. Musím o ní říkat samá superlativa. Je to realita. Snažím se být objektivní a musím říct, že potkat někoho, s kým si rozumíte, komu můžete důvěřovat a vidíte to, že je to oboustranné, je dneska zázrak. Potkávám mraky lidí, kteří mi říkají, že by rádi s někým byli, ale nevědí s kým,” dodal Kajínek, kterého jsme se zeptali, zda dokáže odolávat atakům fanynek, které se mu mnohdy doslova vrhají do náruče.

“Všechny ty ženy, které mi dělají nabídky, vědí, že tady paní doktorka je. Některým to vadí, jiným ne. Asi by mi nedělaly nabídky, kdyby jim to vadilo. Já ale žiju s paní doktorkou a to je hlavní,” říká a jedním dechem dodává, že mu pozornost žen lichotí.

Jiná nemá šanci

“Samozřejmě je to příjemné, když vidíte, že krásné slečny, ženy, by se s vámi chtěly seznamovat. Myslím si ale, že by vše mělo mít nějakou úroveň, formu a nikdo by neměl nikomu ubližovat,” dodal Kajínek, kterého jsme se samozřejmě zeptali, zda už mají termín svatby.

“Když se rozhodneme, tak to uděláme. Zatím řešíme, kde by to bylo nejlepší. Nevíme to. Nebudu říkat nic, co není rozhodnuto,” uzavřel Kajínek.

Na celý rozhovor se podívejte ve videu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy