Feťačka Katka, kterou proslavil dokument Heleny Třeštíkové, jede na tvrdých drogách už dlouhých 25 let. Poprvé se s omamnými látkami setkala už jako šestnáctiletá a z nekonečné spirály ji nevytáhlo ani těhotenství a narození malé dcerky.

Ačkoliv to koncem minulého roku vypadalo, že by se Katce mohlo začít blýskat na lepší časy, zanedlouho opět přišel pád na dno. V posledních měsících svou životní situaci vyhnala do extrému. V moči jí našli pervitin a jako trest přišlo vyřazení z metadonového programu. Bez substituční látky byla dlouhé tři měsíce.

Vypátrali jsme, že Katka momentálně přebývá mezi dalšími narkomany na pražské Invalidovně. S přítelem přespávají ve smradlavém kanále, dny ale prý většinou tráví žebráním v centru Prahy.

Nedávno po sociálních sítích začala kolovat fotka, jež se zdá být až neuvěřitelná. Ten, kdo ji nahrál, tvrdí, že jde o malou Katku. Snímek najdete v galerii. Odhadem jí na něm mohlo být tak 12 let a ještě chodila na základní školu. Tehdy nemohl nikdo ani náznakem tušit, co se za čtyři další roky spustí a už to nikdy neskončí…

Přejeme Katce, aby si co nejdřív našla důstojné bydlení. Smradlavá díra přece jenom není vhodná ani na pouhé přespávání.