Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

EXKLUZIVNÍ FOTKY NA EXTRA.CZ: Bohuslav Sobotka vzal Angelu Merkel na večeři na Strahov. Byli jsme u toho! Co si dala dobrého?

EXKLUZIVNÍ FOTKY NA EXTRA.CZ: Bohuslav Sobotka vzal Angelu Merkel na večeři na Strahov. Byli jsme u toho! Co si dala dobrého?
Zdroj: eXtra.cz a TN.cz
+ Dalších 23 fotografií
O tom, že Angela Merkel je v Praze, jsme vás celý den informovali. Jako každý velký portál v zemi. Jenže jen eXtra.cz ve spolupráci s webem TN.cz se dostalo až do kuchyně. Jak vypadá, když premiér Sobotka hostí nejmocnější ženu světa? Všechno musí sednout, všechno musí být přesné. Německou kancléřku jsme měli na dosah ruky a byl to hezký zážitek.

Premiér České republiky chtěl ukázat Angele Merkel i jinou část Prahy, než je Úřad vlády.

Proto ji vzal do honosné restaurace Bellavista na Strahově. Nebyla to žádná žranice, spíš takový odpolední raut.

Redakce eXtra.cz byla u toho. A protože raut s Angelou je velká akce, tak nám pomohli i kolegové z TN.cz.

V akci bylo minimálně sto policistů. Byli v kuchyni, byli v restauraci, byli na toaletě, byli na terasách, byli na nádvoří, byli prostě všude. Někteří mluvili česky, jiní německy. Někteří měli uniformy, jiní vypadali jako turisté. Prostě bezpečnost musí být!

Na každém kroku bylo cítit, že premiér Sobotka hostí nejmocnější ženu světa. Angela Merkel je sebevědomá dáma a výhled z terasy na Prahu se jí hodně líbil. Je tak sebevědomá, že restaurace ani nebyl uzavřena pro veřejnost. Fotit mohl každý, kdo chtěl.

Číšníci kmitali, jako by to byl jejich poslední den v životě, někteří ani netušili, koho za pár minut budou hostit. Bylo to prostě velké. A do poslední chvíle utajené. Ani redakce eXtra.cz netušila, zda Angela opravdu přijde. A tak jsme čekali a minuty plynuly. A ona nakonec přišla.

Byl to frmol, jaký se jen tak nevidí. Pro kluky a holky, co pracují v gastronomii, je to prostě vrchol kariéry.

Hostit Angelu Merkel? To opravdu neděláte každý den!

A byla to krásná práce i pro fotografy. Angela Merkel je většinou zamračená, nyní se usmívala. Bylo vidět, že sluncem zalitá Praha jí dodala hodně energie do další práce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy