„Držím se zuby nehty. Teď jsem doma a odpočívám. Byla to velká operace, jsem z toho unavený. Beru to ale pozitivně. Celé to je náročné a vyčerpávající, operace, narkózy a podobně, ale pro mě je dobře, že to proběhlo. Operoval mě jinak MUDr. Pavel Navrátil, který mi zachránil život už před dvěma lety, a teď mi tedy vyndával i druhou ledvinu. Jsem mu strašně vděčný,“ vysvětlil nám Jančařík.

A proč musela ledvina pryč?

„Šlo o časovanou bombu, které se bylo třeba zbavit. Ledvina už dlouhodobě moc nepracovala. Měl jsem ji v těle vlastně navíc. Myslím si, že ve výsledku mi to pomůže, zlepší mi to zdravotní stav a tělo bude mít víc energie, aby se mohlo poprat s problémy, třeba i s tou páteří,“ prozradil nám Michal Jančařík, který už od života dostal tolik facek, že je před jeho optimismem třeba smeknout. Stále věří, že se zbaví vozíku a začne znovu chodit.

Po odstranění ledviny, která vážila 7,3 kilogramu a skutečně byla život ohrožující, ale nebude muset jezdit pravidelně na dialýzy.

„Už asi dva roky mám od dárce transplantovanou ledvinu, která funguje. Zaplaťpánbůh je bez problému,“ dodal Michal Jančařík.

Nyní mu nezbývá než držet palce, aby nenastaly žádné zdravotní komplikace jako infekce a brzy se mohl vrátit i k moderování, které ho drží psychicky nad vodou.