„Kanadské rozvodové právo je naprosto velkorysé. Podle něj má manžel povinnost zařídit manželce dům minimálně stejné úrovně, v kterém žije on. A ten, v němž doteď jako rodina bydleli, je velmi luxusní, nejde o žádný baráček s předzahrádkou a třemi pokoji. Musí jí prostě udržovat úplně stejný standard, na který byla zvyklá dosud,“ prozradil nám právník obeznámený s rozvodovým právem provincie Québec, pod který spadá i Montreal, kde hokejista hraje a žije.

Ale to nejpřekvapivější teprve přišlo.

Vytahá mu platebky?

„Za až přehnaně velkorysé považuji to, že kromě dodržení dosavadního standardu života muž své manželce v žádném případě nesmí zablokovat kreditky. Takže ta až do rozvodu může vybírat, co hrdlo ráčí. Nesmí tam být žádný maximální limit na den či za měsíc. Neměla by jen přesáhnout polovinu toho, co ten druhý vydělává. A takhle to může trvat léta, než dojde ke konečnému rozhodnutí. Myslím, že žádná česká žena by proti takovým zákonům neprotestovala. To je prostě sen,“ dodal.

Redakce se pokusila ověřit informace i od blízkých Tomáše Plekance a zdá se, že všechno sedí. „Tomáš Lucii na základě toho, co si nadiktovala, zařídil dům, který vyhovuje jejímu dosavadnímu standardu. A co se týče platebních karet, opravdu jí je musí nechat volně přístupné,“ dozvěděli jsme se.

Ať má Lucii Vondráčkovou (38) kdo chce za co chce, minimálně je to geniální cifršpionka!