Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Exkluzivně Roman Prymula: Ocenění od prezidenta si vážím, ale zatím jsme válku nevyhráli

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Prezident České republiky Miloš Zeman udělí epidemiologovi a náměstku ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání. Ocenění podle slov prezidenta dostane za svou činnost při potírání epidemie nového typu koronaviru. Redakce eXtra získala vyjádření od Prymuly, který si váží důvěry prezidenta, ale upozornil na to, že se vyhrála pouze první bitva, nikoliv válka...

Zeman otevřeně řekl, že o ocenění Romana Prymulu, který je zároveň šéfem projektu „chytrá karanténa“, předem neinformoval. Podle něj je Prymula erudovaný epidemiolog, který se postavil do čela války s novým koronavirem potažmo onemocněním COVID-19. Nejvyšším státním vyznamenáním je Řád Bílého lva.

Redaktor eXtra profesora Prymulu oslovil. Pro eXtra uvedl, že si považuje ocenění prezidenta Miloše Zemana, ale ve věci zachovává chladnou hlavu. Důvodem je, že Česko udělalo teprve první krůček v boji se zákeřnou nemocí.

Ještě nemáme vyhráno

Teď jsem se o tom dozvěděl během telekonference s panem premiérem. Říkal mi to teď během debaty pan premiér, protože jsem o tom nevěděl. Já si toho nesmírně vážím, ale je potřeba říci, že jsme vyhráli první malou bitvu, ale válka je před námi,“ řekl eXtra Roman Prymula a mínil tím skutečnost, že sice se podařilo epidemii nákazy v Česku restriktivními opatřeními zmírnit, ale pokud by došlo ze strany vlády k nepromyšlenému kroku, koronavirus se teprve může projevit v plné síle.

Více o koronaviru najdete ZDE

Rozhovor s Romanem Prymulou najdete ZDE

Související články

Další články