Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Exkluzivně pro EXTRA: Z tuniského hotelu duchů, kde bylo zabito 39 lidí, je opět dovolenkový ráj

Zdroj: archiv
+ Dalších 24 fotografií
Útok teroristů
Budou to 4 roky, kdy terorista v tuniském Sousse zabil 39 turistů. Stačilo mu k tomu 25 minut. Střílel je na pláži lehátko po lehátku… Místo, kde se vyhledávaná pláž zbarvila krví, už ale neobestírá strach. Z hotelu duchů, který měl v roce 2016 pozastavený provoz, je opět mezi turisty hojně vyhledávané místo. Redaktoři eXtra.cz se vypravili na místo, kde se v roce 2015 osudná tragédie stala.

Před tragédií, která otřásla nejen tuniským cestovním ruchem, byl hotel Imperial Marhaba mezi turisty hojně vyhledávaný. A Tunisko se řadilo mezi jeden z hlavních dovolenkových rájů pro Čechy. Jenže poté, co terorista Sajfaddín Rizkí (†23) ke konci června kráčel s kalašnikovem v ruce po pláži a střílel bezhlavě nevinné, se vše změnilo. Než se jeho šílená a bezdůvodná poprava lidí podařila zastavit, zabil 39 turistů – z toho 30 Britů.

Uplynuly téměř 4 roky a vše je jinak. „V roce 2016 byl přerušen provoz hotelu, ale v roce 2017 byl znovu v provozu, což trvá do současnosti. Je tu vyšší bezpečnost, v každém hotelu je bezpečnostní rám a ochranka. Velké skupiny turistů jsou doprovázeny policisty v civilu. Tunisko aktuálně hodně dbá na bezpečnost turistů. Po čtyřech letech od útoku se cestovní ruch vrátil do normálu, v letošním roce se očekává, že do Tuniska přiletí přibližně 120 tisíc Čechů, což svědčí o tom, že Tunisko je opět vyhledávanou destinací,“ řekla eXtra.cz Šárka Holákovská z cestovní kanceláře Fantasy Travel, která je v asi deset kilometrů vzdáleném Sousse spolupořadatelkou soustředění finalistů Muž roku 2019. A reportéři eXtra.cz jsou na místě.

Jak je z fotografií patrné, pláž je opět plná turistů, kteří si užívají parádního počasí a mořských vln. Vše se změnilo… Kolem hotelu jsou vysoká bezpečnostní opatření. Na pláži střeží bezpečnost turistů i hotelová ochranka. Jak to tam dnes vypadá, se podívejte do galerie.

Související články

Další články