Rozpad manželství čekal málokdo. Do posledních momentů vše vypadalo idylicky a stabilně. Důvodem krachu manželství prý bylo, že Petře vadilo, že Jiří tráví hodně času s exmanželkou Zuzanou (59), se kterou chtěl jezdit na dovolenou. Pro Petru vše bylo údajně stresující a i se sedmiletou dcerou Margaritou se ze společné domácnosti odstěhovala.

Olej do ohně nakonec přilila i Paroubkova tchyně, když se veřejně vyjádřila k rodinné situaci. „Co jsou to za kydy, že dítě nemůže být dvojnásobný sirotek! Už jsi moji dceru pohřbil? Proto tvoje Zuzana chodí k vám a supluje jedinou babičku Margaritky? Proto já k vám nemám přístup? Pokud to je pravda, tak jsi totálně bezohledný k Petře, protože Zuza Petru nenávidí a jinak to nebude! Chudák moje dcera – nemocná a nemá se jak bránit! Je mi špatně, když čtu o idylce Jiří + Zuza + Petra Paroubkovi. Ale Petra není sama, má matku a bráchu… Přestaň s ní manipulovat!“ uvedla Klárika Černá Valovičová.

A později pro web expres.cz dodala: „Z čeho byla mrtvice mé dcery? Všichni kolem se ptají na domácí násilí. Proč jsem nemohla svou dceru navštívit na JIP, když byla v ohrožení života? Odstavil si Petru od své rodiny, aby dělala jenom to, co potřebuješ! Kam až zajdeš?“ Více o jejím vyjádření ZDE.

Na slova tchyně ale zareagoval Paroubek, který se nad jejím vyjádřením rozlítil a označil ho za naprosto zcestné: „Mysl paní Černé je poněkud rozbouřená. Sedm let jsem ji neviděl a o mém vztahu s Petrou neví za tu dobu vůbec nic. Nepřála se s ní stýkat Petra a já jsem to plně respektoval. Pokud jde o návštěvu na JIP v průběhu Petřiny vážné nemoci (krvácení do mozku), nepřála si to Petra. Pokud bude paní Černá pokračovat v hromadění lží a pomluv, podám na ni žalobu,“ řekl redaktorovi Jiří Paroubek.

Je tak evidentní, že rodinné vztahy jsou ve velkém napětí, a snad jen čas dokáže obrousit nejostřejší hrany a oba manželé k sobě najdou cestu – alespoň na úrovni sousedského vztahu.