Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

EXKLUZIVNĚ NA EXTRA.CZ: Jak jsme fotili Angelu Merkel při večeři? Zcela jednoduše! Jako by to byla obyčejná turistka z Německa

EXKLUZIVNĚ NA EXTRA.CZ: Jak jsme fotili Angelu Merkel při večeři? Zcela jednoduše! Jako by to byla obyčejná turistka z Německa
Zdroj: eXtra.cz a TN.cz
+ Dalších 17 fotografií
Jak jsme fotili Angelu Merkel při večeři (pravda, byl to spíš rychlý raut) na Strahově? Úplně jednoduše - mobilem a foťákem. Úplně nás zaskočilo, že k nejmocnější ženě světa se na pár minut dostanete, jako kdyby do restaurace přišla obyčejná turistka z Německa, kterou unavily krásy Prahy.

Nenapadlo nás, že Angela Merkel si sedne mezi turisty na vyhlídku a bude se kochat krásami Prahy. Vlastně do poslední chvíle jsme nechtěli věřit tomu, že nejmocnější žena světa si sedne na zahrádku a s premiérem Bohuslavem Sobotkou si dá víno, hermelín a utopence. Přišlo nám to bláznivé a bizarní...

Jenže v eXtra.cz jsme na bizarní věci zvyklí. A také víme, že v téhle zemi je možné cokoliv. A tak jsme si řekli, že krátký výlet na Strahov nás nezničí. Vzali jsme si na pomoc kolegy z redakce TN.cz a řekli jim, že jdeme do restaurace, kam dorazí nejmocnější žena světa...

Nikdo nám nevěřil, že Angela přijde mezi lidi. Nikdo s námi do toho nechtěl jít. Pro všechny to byla ztráta času. Jen na webu TN.cz si řekli, že tedy ano. Že je hezky, slunce praží a že výlet na hodinu na Strahov jim snad tolik času nesebere.

V restauraci Bellavista ale nikdo nebyl. Na nádvoří také nikdo nebyl. Bylo 14 hodin a na Strahově byli jen turisté a průvodci. A tak jsme čekali, co se bude dít.

Pořád jsme čekali, že pokud Angela přijde, tak musí restauraci nějak vypakovat a uzavřít. Pořád jsme si říkali, že přeci není možné, aby nejmocnější žena světa seděla mezi turisty a klábosila s premiérem.

Restaurace byla ještě dvě hodiny před příjezdem Angely Merkel zaplněna nic netušícími hosty. Lidé, kteří do ní přišli, si mohli v klidu dát kávu nebo jídlo. Žádné kontroly, žádný stres. Prostě den jako každý jiný.

A tak jsme courali po restauraci, fotili nádvoří, nakoukli do knihovny. Nuda.

A pak přijelo pár policistů. A pak jich přijelo ještě více. A pak najednou dorazily policejní dodávky. A pak najednou na nádvoří napochodovali kluci s vysílačkami. A pak se začalo mezi turisty šuškat, že na Strahov jede Angela Merkel

A tak jsme seděli a čekali. Čekali jsme na to, kdy se restaurace uzavře. Čekali jsme na to, kdy z nádvoří zmizí turisté. A ono nic.

Mezi turisty chodili lidi od ochranky a uniformovaní policisté. Najednou bylo na nádvoří i v restauraci více lidí od bezpečnostních složek než obyčejných turistů.

A tak jsme dál čekali, kdy nám řeknou, že by bylo dobré jít jinam. Nebo opustit restauraci. Klábosili jsme s personálem, ptali jsme se, kdy to vypukne. Usmívali se na ostré hochy a oni se usmívali na nás. V restauraci jsme si dali pití jako desítky jiných lidí a stále nevěřili, že tam za 20 minut napochoduje Angela.

Když jsme si chtěli udělat pár fotek, tak byl personál ochotný. Když jsme chtěli jít na toaletu, tak jsme si podávali dveře s policisty.

Když se někdo ptal, proč tam jsme, tak jsme mu řekli, že si chceme vyfotit Angelu Merkel. Nikomu jsme se nepletli do práce, nikoho neobtěžovali, byli jsme slušní, usmívali se, občas prohodili nějaký ten žert. Bylo hezké sledovat, že i ostří hoši jsou lidé z masa a kostí.

Pak dorazili lidé z delegace, a tak jsme udělali pár fotek. A dál čekali na Angelu Merkel Už byla za rohem. Číšníci a servírky kmitali a my jsme to fotili - EXKLUZIVNÍ FOTO NAJDETE ZDE

Ochranka hlídala, kluci sdělovali do vysílaček, jaká je momentálně situace, a bylo vidět, že to bude velká chvíle. I když se odehraje na otevřené zahradní terase mezi nic netušícími hosty.

Kluci od ochranky sledovali Petřín a říkali si, že se těší, až tohle budou mít za sebou. Těšili se na to, až Angela odjede do Německa a oni budou moct jít domů k rodinám.

Holky a kluci z personálu se těšili, až Angelu uvidí na vlastní oči a až tento náročný den skončí.

A my jsme se těšili, až budeme mít fotky a také půjdeme domů.

Pak za námi přišla ochranka a slušně nás požádala, abychom nefotili na nádvoří. A tak jsme řekli, že tam fotit nebudeme a šli do restaurace.

A za 10 minut skutečně přijela Angela Merkel.

Do té doby jsme si mysleli, že si přeci nemůže sednout na vyhlídku a dělat, jako že se nechumelí. Ale ona je tak sebevědomou ženou, že si dala vínko, pobyla asi 15 minut a zase odešla.

U stolu s panem Sobotkou seděla ještě tlumočnice, vedle u stolu seděli lidé, kteří byli na rautík pozvaní, a v druhé části restaurace seděli hosté, kteří koukali na Angelu Merkel a říkali si: „ONA TU FAKT SEDÍ S NÁMI!“

Takže jsme nafotili Angelu Merkel v restauraci na Strahově, jako kdybychom tam fotili obyčejnou turistku.

Všichni se dívali, jak fotíme, a všichni byli v klidu.

Angela Merkel tímto gestem dokázala, že i ona je ženou z masa a kostí. Že i ona si ráda sedne do zahradní restaurace a vychutná pár chvilek klidu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy