Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Exkluzivně: Miliardář Janeček slaví vítězství. Vyhrál tvrdou soudní bitvu o dítě!

Karel Janeček se synem Yanisem a jeho matkou.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
tahanice
U francouzského soudu běží spor mezi miliardářem Karlem Janečkem (46) a jeho tunisko-francouzskou manželkou Mariem (35), se kterou má syna Yanise (3). Vzduchem létají i její drsná obvinění - včetně toho, že prý Janeček bere drogy! Soud však nyní podle informací eXtra.cz tato obvinění odmítl jako nepravdivá a Janeček slaví vítězství - bude moci být se synem konečně v pravidelném styku.

Netradiční manželství

Informaci eXtra.cz potvrdil sám Karel Janeček. „Ano, je to pravda, soud jednoznačně rozhodl v můj prospěch. Mám z toho obrovskou radost,“ řekl eXtra.cz Karel Janeček. Původně to vypadalo na idylický, byť pro mnohé zvláštní vztah. Janeček (46) si vzal Mariem Mhadhbi, která pochází z Tuniska, ale žije ve Francii, v květnu 2015. Jejich manželství nebylo zrovna tradiční, oba preferovali určitou volnost. "Oba jsme měli příležitostné zálety. Já milenky, ona milence. Žít s Mariem v monogamním vztahu bych si nikdy nedovedl představit, ale snažil jsem se ze začátku udělat absolutní maximum pro její štěstí a spokojenost," uvedl nedávno pro MF Dnes.

V zimě 2017 se manželství s Mariem rozpadlo, ona se i se synem Yanisem vrátila do Francie. A Janeček, který pak potkal svou novou partnerku Lilii Khousnoutdinovou, s níž má nyní roční dceru Isabelu, začal bojovat o práva k synovi. Yanise chtěl vídat často a pravidelně, v čemuž mu Mariem navzdory předchozí dohodě bránila.

Syna prý mohl sežrat krokodýl

Spor o Yanise provázela i absurdní obvinění Mariem, proč by se Janeček neměl se synem častěji vídat. Podle informací eXtra.cz například tvrdila, že Janeček před malým Yanisem běžně užívá drogy - kouří marihuanu, užívá psychedelika.

Také říkala, že Janeček je extrémně nezodpovědný, protože má prý nebezpečné nápady, které by dítě mohly ohrozit. Třeba že chtěl prý vzít Yanise na dovolené v Austrálii k oceánu, kde podle Mariem mělo být kvůli krokodýlům zakázáno koupání. Mariem Janečka obvinila i z dalších absurdních věcí. Například, že nedává Yanisovi přilbu na hlavu, když jezdí v domácím pokojíčku na tříkolce.

"Proto mimo jiné požadovala, aby se Janeček se synem setkával výhradně za dohledu tuniské chůvy, a to i v Česku, kam zatím Yanise nepouštěla. Jenže veškeré náklady na chůvu, včetně jejího platu, diet a letenek, měl platit Janeček. Měsíční plat chůvy, kterou si Mariem vybrala, byl asi 180 tisíc korun, mnohonásobně víc, než je ve Francii běžné," řekl zdroj eXtra.cz. Soud nárok na celodenní chůvu, mimochodem tehdy se jednalo o tuniskou příbuznou Mariem, zamítl jako neoprávněný, protože dlouhodobě nepracuje. Mariem chtěla podle informací eXtra.cz ještě násobně více peněz na další výdaje.

Negativní testy na drogy

Soud ale požadavky Mariem na omezený přístup Janečka k synovi zamítl. Podle lékařské zprávy je vyloučeno, že by Janeček užíval kokain nebo opiáty, rovněž je v dobrém psychickém stavu. "Soud samozřejmě řekl, že jsem naprosto v pořádku a nic nebrání tomu, abych se Yanisem vídal jako každý jiný otec," říká Janeček. Soud také zamítl obvinění z domácího násilí, Mariem tvrdila, že ji Janeček napadl.

Yanis tak sice bude dál bydlet s matkou v Paříži, Janeček ho ale může mít i v Česku. Syna smí (bez draze placené chůvy) během školního roku vídat každý druhý víkend, má také právo trávit s ním polovinu prázdnin. Mariem také neuspěla s požadavkem na výši alimentů.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy