Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Exkluzivně: Iveta a její poslední telefonát v životě! Poslechněte si, co řekla mamince a co poprvé vychází na povrch!

Josef Rychtář, ať si o něm myslíte cokoliv, zřejmě nebyl hlavním důvodem, proč si Iveta Bartošová sáhla na den přesně před měsícem na život!

Redakce eXtra.cz získala telefonát, který doslova pár hodin před svou smrtí uskutečnila zesnulá zpěvačka Iveta Bartošová (48) se svou matkou Svatavou (73).

Ten vnáší nové souvislosti do dohadů o příčinách její smrti, ze které je primárně osočován vdovec Josef Rychtář (56) s tím, že Bartošová prožívala poslední dny před sebevraždou v mimořádném stresu z něj.

Nahrávka, pořízená v šest hodin večer v předvečer sebevraždy, je mimořádná v několika ohledech. Předně ukazuje Bartošovou, která je relativně v pořádku, mluví srozumitelně a sama říká, že se cítí lépe. Matce Ivetu předává sám Rychtář, kterému se předtím dovolala na nákup a on se mezitím vrátil domů.

Nikde ani stopa po stresu, emocích, po tom, že by Iveta plánovala vlastní smrt a mluvila s matkou naposledy v životě.

Velmi špatně z telefonátu vycházejí král Europalet I. Zdeněk Macura (40) a jeho přítelkyně Vlaďka (44), jejichž nájezdy na vilu Iveta popisuje, stejně jako Ladislav Štaidl. Bartošová, aniž by tušila, že telefonát jednou uslyší i „někdo třetí“, v něm v klidu popisuje matce, že „Artur počítá dny do osmnáctých narozenin“, aby mohl z garsonky vedle Štaidlova bytu odejít.

Získat k telefonátu obšírnější vyjádření je téměř nemožné. Rychtář se obrnil před médii a ujistil nás, že to, že nám odpoví, neznamená, že by jeho mlčení skončilo: „Je dobře, že to lidi uslyší, je neskutečné, kolik lží se šíří. Pokud vím, policie tuto nahrávku ještě nemá,“ řekl nám Rychtář s viditelným pohnutím v hlase, které se snažil zakrýt.

Dobře si více než čtvrthodinovou nahrávku poslechněte, uslyšíte totiž poslední slova Ivety Bartošové, která druhý den ráno navždy odešla.

Související články

Další články