Slavná dokumentaristka se Katce několikrát pokusila pomoci. Ať už šlo o finanční dary, tak i dary pro její dceru Terezku (10), kterou má aktuálně v péči její babička. Byly si tehdy hodně blízké… Jenže drogy si vybraly daň i na jejich přátelství. Katka nakonec začala žít ve své komunitě, často měnila telefonní číslo a jak sešlo z očí, sešlo i z mysli.

Redakce eXtra.cz v posledních měsících přinesla dvě zásadní reportáže, které ukazují, jak Katka aktuálně žije. Ze „stanového“ městečka na pražské Invalidovně se přestěhovala do jiného objektu, kde je přes noc teplo. „Je to taková dílna, kde mám udělaný pokoj. Zima se tam dá přečkat,“ popsala nedávno pro eXtra.cz Katka s tím, že čekala, že se jí Helena Třeštíková ozve. „Čekala jsem to,“ prozradila.

Oslovili jsme Helenu Třeštíkovou a popsali, jak se aktuálně Katka má. A slavná dokumentaristka na dálku Katce vzkázala. „Moc bych jí přála, aby se na ty drogy vykašlala. Aby se měla lépe. Snad to zvládne. Udělalo by mi to velkou radost,“ vyslala Katce přání na dálku s vírou v hlase, že časem své vztahy znovu obnoví.