Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

EXKLUZIVNĚ: Co se bude dít na pohřbu Jiřího Pomeje (†54)? Známe program i hvězdné hosty

Zdroj: reprofoto TV Nova/Život ve hvězdách
+ Dalších 20 fotografií
SBOHEM DABÉROVI
Průběh středečního posledního rozloučení s bouřlivákem Jiřím Pomejem (†54), které se koná od třinácti hodin v obřadní síni českobudějovického krematoria na hřbitově sv. Otýlie, zůstával dosud zahalen tajemstvím. Všechny přípravy totiž padly na sestru zesnulého herce Petru, která s novináři odmítá jakkoli komunikovat. Redakci eXtra.cz se ale i tak podařilo zjistit, kteří známí a slavní se rozhodli udělat si čas na poslední sbohem kamarádovi i to, jaké písničky bohéma Jiřího na poslední cestě doprovodí.

Svou účast na pohřbu Jiřího Pomeje (54) redakci eXtra.cz potvrdily hned čtyři osobnosti: Vendula Pizingerová, Zdeněk Troška a Dana Morávková s manželem, hudebním skladatelem Petrem Maláskem.

Hudba z Andělské tváře

„Myslím, že když jsme byli přátelé, je slušnost udělat si čas a přijet se s Jirkou rozloučit,“ řekla nám Vendula. „Jsem zrovna doma v Hošticích, tak pojedu odtud. Není to daleko,“ prozradil Troška.

Petr Malásek zase pro naši redakci uvedl, že na obřad připravoval hudbu. „Bylo to to nejmenší, v čem jsem mohl pomoci. Vybral jsem takovou hudbu, u které mi přišlo, že by Jirku potěšila. Je to kombinace instrumentálek a zpívané muziky a je to všechno z filmů, které Jirka dělal. Částečně jsou tam i moje věci. Pamatuju si, že když jsme je připravovali, tak byl šťastnej. Přišlo mi to symbolické, dát tam hudbu z Andělské tváře, z pohádek a podobně. Jde o vzpomínku na něj,“ řekl eXtra.cz Petr Malásek.

Parťák

„Měl jsem ho strašně rád. Nikdy jsem s ním neměl žádný problém, naopak. Bral jsem ho takového, jaký byl. Byl to navíc jeden z těch lidí, kterých má člověk kolem sebe málo. Vím, že kdybych mu ve čtyři ráno zavolal, tak mi pomůže,“ dodal manžel Dany Morávkové. Ani jeden z nich ale nevystoupí se smutečním proslovem, prý se na to necítí.

Rodina očekává velký zájem veřejnosti a počítá se dokonce s tím, že kvůli hojné účasti smutečních hostů se všichni ani nevejdou do krematoria. Vyplatí se tedy přijít s větším předstihem.

Související články

Další články