Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Existenční potíže kvůli koronaviru: Vdova Andrea Pomeje je bez práce, neví, co dál

Zdroj: archiv Andrey Pomeje
+ Další 4 fotografie
OPATŘENÍ
Situace kolem šíření nákazy koronaviru se už začíná dotýkat konkrétních osudů lidí včetně známých tváří. Třeba taková vdova po Jiřím Pomejem (†54) Andrea Pomeje (31) už přišla kvůli zákazu společenských a kulturních akcí o velké množství peněz a vůbec netuší, jak situaci zvládne.

Ztráta

„Spousta lidí se tomu pořád směje, ale já jsem dnes od rána v šoku. Pořadatelé mi hromadně ruší vystoupení, na kterých jsem finančně závislá. Bez hraní bych se neuživila, ale teď jsem o něj na neurčito přišla. Ale ruší mi třeba i malé akce pro dvacet lidí, na které jsem měla taky nabídky a klidně by se mohly konat. Jenže lidé mají prostě strach. Bohužel nevím, jaké to bude mít nakonec dopady, ale už mi ruší i to, co se má konat až za dva měsíce,“ řekla nám smutná Andrea Pomeje.

Ta se kvůli manželovi topí v dluzích, musí splácet, do toho se stará o malou dceru Aničku a aby toho nebylo málo, s přítelem Petrem dokončují nový dům, takže peníze, s kterými počítala, budou citelně chybět.

Strach

„V dubnu mám letět hrát do Thajska, ale vůbec nevím, co v té době bude. Tam se zatím nic neděje, ale měla bych strach, že tady bude někdo hysterčit a že by mě pak třeba nepustili zpátky. Chápu, že je těžké tu nemoc zastavit a nějaká opatření musela přijít, ale nikdo se mi nemůže divit, že z nich nejsem nadšená. Udělala mi velkou díru do rozpočtu,“ dodala zkroušená Pomeje.

Související články

Další články