Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Exekuce za miliony a dluhy u celebrit! Český Tom Cruise má malérů nad hlavu

Exekuce za miliony a dluhy u celebrit! Český Tom Cruise má malérů nad hlavu
Zdroj: profimedia.cz
Hlas Toma Cruise, Charlieho Sheena nebo Výměny manželek Gustav Bubník (55) má velké potíže v podnikání. V září 2017 s velkou slávou otevíral za přítomnosti desítek známých herců nové Divadlo Na Perštýně, po pár měsících je ale všude okolo jen spousta dluhů a zkažené jméno. O peníze přišli mnozí, třeba Vilma Cibulková, Michaela Dolinová, dcera Jany Šulcové a Oldřicha Víznera a další.

„Jsem jedna z těch, kterým Bubník dluží peníze. Odvedla jsem již i DPH a vyplatila ostatní herce, přitom jsem neviděla ani korunu. Dluží mi kolem padesáti tisíc,“ svěřila redakci Dolinová. „Slyšela jsem, že dluží i mnoha dalším, včetně různých profesí. Nabývám jistoty, že musel vědět, že nám to nikdy nezaplatí a stejně nás to nechal odehrát. A to je podle mě možná i na trestní stíhání kvůli podvodu. Asi si představoval, že našimi honoráři zaplatí své dluhy ze sedmnácti exekucí. Dostane ode mě ještě poslední šanci, pak už to budu řešit soudně,“ končí rázně herečka a zpěvačka.

Naštvaná je i Dana Homolová, jejíž agentura odehrála v divadle úspěšné představení, dosud ale neviděla ani korunu. „Martina Krause, Michaelu Badinkovou a Daniela Rouse jsem zaplatila ze svého. Ale Gustav Bubník by měl podle mě skončit v teplácích. Aby okradl kamarády, to se nedělá. Ať jde s tímhle chováním někam! Vím, že peníze už neuvidím, ale pykat bude. Věděl, že má sedmnáct exekucí, a přesto šel do provozování divadla s tím, že nám žádné peníze nedá. Od lidí vybral za naše představení dvojnásobek toho, co nám měl dát, přesto jsem peníze doteď nedostala,“ zlobí se Homolová. „Divím se, že člověku s takovými dluhy stát vůbec dovolí podnikat,“ přidává.

„Také jsem v divadle měla hrát, ale nedošlo k tomu. Mojí dceři Rozálii ale peníze dluží,“ uvedla zase stručně Jana Šulcová. Agentura Rozálie Víznerové na Perštýn přivedla třeba hru Zelňačka, v níž exceluje její otec Oldřich Vízner.

Většina herců vlastně měla štěstí. Pokud měli za zády agenturu, ty raději jejich honoráře zaplatí ze svých úspor, než aby přišly o jejich přízeň.

Snad jediná ze známých hereček, která za Bubníkem stojí, je Vilma Cibulková. „Gustav mi dluží peníze, ale jednáme. A je to v přátelském duchu. Naprosto mu věřím, že až bude moci, zaplatí. Je důležité, aby ten tlak ustál, protože to není nic jednoduchého. Divadla vznikají a zanikají, není v tom sám. Proto se na něj nehněvám. Že by našimi penězi lepil své dluhy, tomu nevěřím. Vím od něj, že si vydělá velké peníze v dabingu a že nikdy žádné dluhy neměl,“ tvrdí překvapivě Cibulková.

Sedmnáct exekucí a dluh zhruba čtyři a půl milionu problém ale je a s dabérem se táhne už dlouhé roky.

Pro společnost Gustava Bubníka měla hrát i jeho dávná exmanželka Ilona Svobodová, herečka známá především z Ulice. „Mně naštěstí nedluží, včas jsme odešli. Odhalila jsem, že by mohl být problém, tak jsem tam ani hrát nezačala. Neměla jsem s Nelou Boudovou žádnou jistotu, že bychom dostaly zaplaceno. Bylo vyprodáno, ale řekly jsme, že pokud nebudou peníze předem, tak že hrát nebudeme. A tak se stalo,“ prozradila nám Svobodová. Její důvěra v exmanžela je evidentně nepatrná.

Samotný Gustav Bubník nebere telefon a neodpověděl ani na esemesku. Situaci prý řeší a snaží se vrátit i peníze za již zakoupené vstupenky. Kolik poškozených získalo své peníze zpět, to však není známo.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy