Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Sebevražda Honzy Štrupa (†39): Hudebník bojoval s démony a topil se v dluzích

Jan Štrup na fotce z roku 2020.
Zdroj: Profimedia.cz
Dluhy

Bývalý člen kapel Rybičky 48 nebo Divokej Bill Honza Štrup (39) se měl podle zjištění deníku Aha! topit v dluzích. Podle centrální evidence exekucí dlužil skoro sedm set tisíc korun a spolu s psychickými problémy je tohle možná důvod, proč minulý měsíc spáchal sebevraždu.

Jan Štrup v minulosti vystupoval jako zpěvák a kytarista ve skupinách Divokej Bill, Rybičky 48 či Medvěd 009. Bylo mu teprve devětatřicet let, když 1. července napsal jeho blízký spolupracovník Kuba Ryba z kapely Rybičky 48, že Honza náhle zemřel. Později se ukázalo, že spáchal sebevraždu a v minulosti se potýkal s vleklými psychickými problémy.

„Odešel snílek, smíšek, rovný a důvěřivý člověk. Ale poslední dobou někdy smutný a dost životem unavený. Hledal šanci, jak se z jeho trablí dostat, ale věděl, že znám jeho minulost, rock’n’rollová léta, vzestupy i pády a myslel si, že ho nevezmu… ano znal jsem ho a čím si prošel… ale pořád to pro mě byl člověk, u kterého mi za to stálo mu podat pomocnou ruku,” popsal ho jeho přítel a muzikant Martin Raien Jeník na svém facebookovém profilu.

Veliké dluhy

Deník Aha! nyní zjistil, že Honza měl před několika lety údajně zdědit dům v Českém Brodě a k tomu i tučný balík peněz. „Říkalo se, že šlo o miliony. On to ale vše propařil, takže mu nakonec zbyly jen ohromné dluhy,“ uvedl již zmíněnému webu jeden z jeho kolegů.

Statisícové dluhy se mu očividně nepodařilo splácet a i to může být jeden z důvodů, proč si nakonec sáhl na život. Podle centrální evidence exekucí měl od roku 2019 dluh v hodnotě 687 220 korun!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy