Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Ewě Farné se narodil malý méďa: Víme, jaký význam má krásné jméno Artuš

Zdroj: Instagram, pixabay.com
+ Dalších 38 fotografií
Syn Ewy
Ze zpěvačky Ewy Farné (25) a jejího muže Martina Chobota (30) jsou rodiče. Narodil se jim krásný a zdravý syn, dostal od nich netradiční jméno Artuš. Jaké se za ním skrývají významy a kdo ze slavných osobností byl rovněž jeho nositelem? Víme to!

Jak jsme na eXtra.cz informovali jako první, Ewa Farna (25) porodila v příbramské nemocnici krásného syna. Jmenuje se Artuš, zpěvačka ale zatím tají, kolik chlapeček váží.

Artuš je staročeskou verzí ušlechtilého jména Artur, které pochází z keltského slova "arth". To se do češtiny překládá jako "medvěd". Jméno Artuš může mít i významy jako "vznešený" či "vážený".

Snad nejznámějším nositelem jména syna Ewy Farné byl legendární britský král Artuš. Častější je ale varianta Artur. Tak se jmenuje třeba syn zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové (†48) Artur Štaidl (22).

„Před pár dny jsem se stala mámou. Poprosím o respektování tohoto křehkého období pro každou mamku, našeho soukromí i klidu,“ vzkázala Farna na Instagramu. „Jsme zdraví a šťastní,“ dodala šťastná maminka, která už za měsíc začne opět koncertovat.

Související články

Další články