Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Ewan McGregor z Trainspottingu slaví 50: Navždy řekl heroinu ne a adoptoval dvě holčičky

Ewan McGregor z Trainspottingu slaví 50: Navždy řekl heroinu ne a adoptoval dvě holčičky
Zdroj: Profimedia/StudioCanal
+ Dalších 6 fotografií
Sexouš století
Ewan McGregor slaví padesátiny. Ze syna tělocvikáře se stal umělec známý po celém světě, který láme ženská srdce svým šarmem a všestranným nadáním. Připomeňte si jeho nejzásadnější role a zjistěte, proč řekl ne heroinu.

Koketoval s heroinem

Ewan McGregor se narodil ve Skotsku. Jeho otec byl tělocvikář, matka učitelka. Herectví ho oslnilo, když se díval na Hvězdné války. To ještě malý Ewan netušil, že si v nich jednou zahraje. Role, která se mu ale postarala o celosvětovou slávu, byla ta v dnes již kultovním bijáku Trainspotting. Závislého feťáka ztvárnil Ewan přesně. Herec dokonce přemýšlel, jestli by neměl zkusit kvůli roli užívat heroin, aby postavu ztvárnil co nejlépe. Jenže pak potkal skutečné lidi závislé na heroinu a svůj nápad si rychle rozmyslel.

Na place se lámala žebra

Diváky sexy Skot okouzluje nejen svým šarmem, ale také všestranným nadáním. Muzikál Moulin Rouge je toho důkazem. Během natáčení si jeho herecká kolegyně Nicole Kidman (53) zlomila žebro. A to rovnou dvakrát! Ewan si může tiše gratulovat. Roli ve filmu měl totiž původně získat Leonardo DiCaprio (46). Ten ale neumí zpívat. Aktuálně Ewan září v kingovce Doktor spánek, pokračování kultovního Osvícení. Herec si ve snímku zahrál Dannyho Torrance. Přestože ve snímku válel, sám prý horory v lásce nemá.

Děti adoptoval v Mongolsku

Dnes už ve slavném herci málokdo hledá mladíčka s jedním velkým snem, který v šestnácti opustil školu a rozhodl se dobýt svět. Kromě hraní zbožňuje Ewan také motorky, vypravil se na nich už několikrát na cestu kolem světa. Hvězdný umělec je rozvedený a má dvě vlastní dcery, Esther a Claru, a dvě dcery, které si adoptoval z Mongolska, Jamyan a Anouk.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy