Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Ewa Farna v šoku ze šikany seniorů v Ostravě: Svým vzkazem dojala všechny k slzám

Zdroj: Instagram
+ Dalších 5 fotografií
šikana seniorů
V ostravském domově pro seniory Slunečnice panují otřesné podmínky. Jak upozornili reportéři Seznamu, nadávky a ponižování tam nejsou ničím ojedinělým. Poprask kolem pečovatelského domu neunikl ani Ewě Farné (26), která nedokáže pochopit, jak se takhle může ke starým lidem někdo chovat.

Ewa Farna (26) zůstala z ústy dokořán, když viděla, co se děje v domově pro seniory v Ostravě. Padají tam dokonce nadávky jako "ty p-čo", jednu z klientek svlékli na chodbě před ostatními do naha.

Z informací, které přinesly Seznam Zprávy, se udělalo zpěvačce mdlo. „Jsem v šoku, co se děje, jak se lidé dokážou chovat k jiným, bezbranným lidem. Ti starší lidé dali někomu život, celý život pracovali, normálně s námi fungují ve společnosti – a někdo je schopen se k nim pak takhle chovat ve chvíli, kdy mají důstojně dožít svůj život?“ ptala se nevěřícně na Instagramu.

„Chtěla bych vás poprosit, jestli někoho takového znáte nebo sami někoho máte v domově seniorů, ujistěte se, že je o něj dobře postaráno, že je vaše rodina v dobrých rukách," vzkázala potom svým sledujícím a mnohé, kteří o situaci v domově seniorů Slunečnice nevěděli, dojala k slzám.

Na místo už poslala neohlášenou inspekci ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (za ČSSD), s případem je obeznámena i ombudsmanka Anna Šabatová O práci podle Seznamu přišla vrchní sestra, ředitel domova ve funkci zůstává.

Související články

Další články