Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Evropský šéf Juncker má vážné problémy: Musí co nejrychleji na operační sál

+ Dalších 6 fotografií
Šéf EU
Snídá koňat s cigaretou a na jednání chodí velmi často pod parou. V kuloárech se o Jeanu-Claudu Junckerovi (64) povídá ledacos, sám dosluhující předseda Evropské komise uvádí jako příčinu svých excesů zdravotní problémy. Teď mu jde bez nadsázky o život, kdyby nepodstoupil náročnou operaci, nejspíš by došlo na nejhorší.

Jean-Claude Juncker (64) je v evropské politice legendou. Tenhle Lucemburčan se nikdy neostýchal kohokoliv urazit nebo veřejně ztrapnit.

Od 1. prosince přebírá velení nad Evropskou komisí Ursula von der Leyen (61), do té doby ji ale povede místopředseda Frans Timmermans (58). Juncker si kvůli zdravotním problémům musel vzít volno. „Předseda Juncker se 11. listopadu podrobí chirurgickému zákroku kvůli aneurysmatu,“ oznámila mluvčí Evropské komise Mina Andreev.

Aneurysma je ohraničené rozšíření tepny, u Junckera ji lékaři objevili u aorty v oblasti břicha. Aorta plní důležitou funkci, z levé srdeční komory rozvádí krev do celého těla. Samotná operace obnáší jistá rizika, Juncker ji ale musí podstoupit. Prasknutí aneurysmatu totiž většinou vede ke smrti pacienta.

Juncker na sebe výrazně upozornil třeba loni během summitu Severoatlantické aliance (NATO). Neudržel se na vlastních nohou a všichni ho podezřívali z opilosti. Později se bránil, že mu v chůzi bránil zánět sedacího nervu, lidově řečeno houser.

Mohlo by vás zajímat

Další články