Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Evropský den melanomu: Tyto celebrity si prošly bojem s rakovinou kůže, Bob Marley na ni zemřel

Evropský den melanomu: Tyto celebrity si prošly bojem s rakovinou kůže, Bob Marley na ni zemřel
Zdroj: Showpix.cz
+ Dalších 9 fotografií
galerie
Evropský den melanomu, který každoročně připadá na 30. května, má upozornit veřejnost na rizika této choroby. Tato kampaň prevence vznikla v Belgii roku 1999 a Česko se k ní připojilo v roce 2001. O prevenci a boji s rakovinou kůže v tento den často hovoří i celebrity, které si bojem s touto nemocí prošly. O mnohých jste to možná ani nevěděli.

Evropský den melanomu je kampaň prevence kožních nádorů, která probíhá už 21 let vždy 30. května. Veřejnosti má připomenout závažnost a rizika spojená s tímto onemocněním, které často postihuje i mladé lidi mezi 10. až 29. rokem života.

Maligní melanom je potřeba nepodceňovat, kampaň prevence je důležitá především proto, že právě rakovinu kůže je podle lékařů nejsnadnější odhalit. Zanedbání prevence tak může vést k velmi špatným scénářům.

Celebrity

Bojem s rakovinou kůže si prošla i spousta celebrit, o mnohých z nich jste to možná ani nevěděli. Mezi slavnými tvářemi, které před touto nemocí nyní varují, je například i Hugh Jackman, kterému byla poprvé diagnostikována v roce 2013 a pak i v roce 2015. Nyní chodí na preventivní prohlídku každé tři měsíce, aby se ujistil, že je zdráv. Na další známé osobnosti, které rakovinou kůže trpěly, se podívejte v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy