Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Evropanům hrabe z korektnosti: V Řecku zakázali kříž, v Německu indiány

přehnaná korektnost
V poslední době je velkým trendem korektnost. Jenomže jak je známo, tak mnozí lidé neznají míru. Nyní zašla přehnaná korektnost až tak daleko, že severoněmeckém Hamburku vyzvala jedna školka 185 dětí, aby nenosily na masopust kostýmy indiánů ani šejků. V Řecku zase skupinka 35 Řeků a Albánců vztyčila ocelový křesťanský kříž, aby demonstrovali křesťanský charakter ostrova. Výsledkem bylo, že policie pozatýkala desítky lidí. Kam až tohle zajde?

„Takzvaní ‚Indiáni‘ neexistují a nikdy neexistovali. Ten pojem byl v průběhu kolonizace severní a jižní Ameriky vnucen tehdejšímu obyvatelstvu a je tak spojen s brutálním vyhlazováním velké části této skupiny lidí,“ píše se v brožuře, která chce potírat stereotypy a předsudky.

Školka se odvolává na oficiální brožurku o výchově, která zdůrazňuje potřebu nepřiživovat stereotypy a předsudky. „Chceme být inkluzivní a nezraňovat lidi stereotypy,“ nechala se slyšet představitelka sdružení Franziska Larrá.

„Je naprosto absurdní zakazovat dětem, aby se na karneval přestrojili za indiány. Přijde nyní na index také Vinnetou?,“ řekl poslanec opoziční liberální FDP Grigorios Aggelidis. Lidé se hromadně bouří i na sociálních sítích. Podle nich je něco takového naprosto absurdní.

S podobným problémem velké korektnosti má i Řecko. Z ostrova Lesbos je to do Truecka přes úžinu Egejského moře jen něco přes pět kilometrů. Zhruba 35 Řeků a Albánců vztyčili na výběžku Apelli ocelový křesťanský kříž, aby demonstrovali křesťanský charakter ostrova.

Výsledkem však bylo, že muži putovali za mříže. "Byl to ilegální počin, který jsme nemohli tolerovat,“ řekl místní starosta Spiros Galinos. Obyvatelé samozřejmě nesouhlasí. "Chtějí totálně vymazat řeckou kulturu a připomínky ortodoxní církve,“ stěžovali si místní ve společném prohlášení, citovaném listem Lesbos News.

„Je to nepřijatelný symbol, který připomíná tažení křižáckých vojsk,“ nechali se slyšet zastánci stržení řeckého kříže.

Mohlo by vás zajímat

Další články