Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Evropa v pozoru: Na únosce dětí ze Strakonic byl vydán eurozatykač!

Hledají je už v Německu, Rakousku i na Slovensku.
Zdroj: Policie ČR
Rodiče, kteří v pátek unesli svoje dvě děti z dětského domova ve Strakonicích, už jsou hledaní po celé Evropě. Podle vyšetřování policistů měli celou akci pěkně promyšlenou. Rodiče byli naposledy viděni ve Freyungu v Německu, teď můžou být na cestě na Slovensko.

Rodiče unesli děti během povolené návštěvy v dětském domově ve Strakonicích. Jde o brášky Davida Lackó (10) a Leonarda Lackó (4), kteří byli soudem odebráni rodičům Anitě Lackó a Bronislavu Slobodovi.

Policie předpokládá, že by se přes Německo s Rakouskem mohli dostat až na Slovensko, odkud pocházejí. Právě proto policie rozšířila pátrání do těchto zemí. Rodiče podle svědků odjeli vozem Chrysler Voyager zelené barvy s poznávací značkou BA477HU. Svědek toto auto viděl v německém městě Freyung. „Byl vydán evropský zatýkací rozkaz. Nemáme zatím žádné nové poznatky, informace od občanů prověřujeme,“ řekl pro iDNES.cz policejní mluvčí Matzner.

Rodiče se v dětském domově ocitli s dětmi o samotě. Celý únos měl být důkladně promyšlený. „Rozdělili si úkoly, každý popadl jedno dítě, ještě on (otec) nějak zablokoval dveře, aby za nimi nemohly sociální pracovnice vyběhnout. Mají to stoprocentně naplánované, dobře ví, kam jedou. Mají někde připravený byt, dům nebo kamarády. Nebyla to žádná emotivní nárazovka, že to dítě vidím, tak si ho odvezu,“ řekl policejní mluvčí. Podle policie mají rodiče známé v Rakousku, kde prodávají oblečení.

Leonard měl na sobě modrou mikinu Adidas, zelené tričko a tepláky s Batmanem. Má špinavé blond vlasy a výrazné kruhy pod očima. David měl žlutooranžové tričko s dlouhým rukávem s anglickým nápisem a tmavě modré tepláky. „Oba chlapci jsou bledší pleti,“ uvedl Matzner.

Jakékoliv informace můžete nahlásit na linku 158.

Související články

Další články