Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Evropa v obavách: Turecko vyhrožuje, že sem vypustí téměř 4 miliony uprchlíků

+ Další fotografie
PANIKA
Evropa může být brzy plná uprchlíků. Alespoň to naznačil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. A stane se tak v případě, pokud evropské země označí vojenský útok na severu Sýrie za invazi, Ankara pošle do Evropy 3,6 milionu syrských běženců.

S informací přišla agentura Reuters s odkazem na slova tureckého prezidenta. „Není nic lehčího než otevřít brány a pustit 3,6 milionu uprchlíků do Evropy,“ řekl Erdogan v projevu zákonodárcům.

Turecký prezident podle vládního listu Daily Sabah odmítá kritiku invaze do Sýrie. „Turecko bude ignorovat kritiku operace Jaro míru, která byla zahájena proti teroristickým elementům včetně zahraničních, které se volně pohybují po Sýrii," tvrdí.

Erdogan dále pronesl, že ve své funkci má mnoho úspěchů v boji proti terorismu. „Turecko v posledních čtyřech letech zlikvidovalo 16 000 teroristů, 7 500 doma a 8 500 v zahraničí,“ uvedl, ale neupřesnil, o koho jde. Za teroristy jsou mnohdy označování odpůrci jeho režimu.

S prvním dnem ofenzivy je Turecko spokojeno. Podle Ankary byly obsazeny vybrané cíle a zahynulo 109 teroristů.

Mohlo by vás zajímat

Další články