Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Evropa se islamizuje: Učitelské noviny vydaly rozhovor s Hamplem, část expertů by to zakázala

Evropa se islamizuje: Učitelské noviny vydaly rozhovor s Hamplem, část expertů by to zakázala
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
názory versus fakta
Učitelské noviny vydaly rozhovoru se sociologem Petrem Hamplem. Ten působí v linii občanů, kteří jasně odmítají islám v Evropě. Hampl o svém postoji k islámu a muslimům mluvil také v Učitelských novinách. Evropa se podle něj islamizuje a je to prý vidět na každém kroku. Učitelské noviny se nyní ocitají pod kritikou, že takové názory není vhodné publikovat.

O co v kauze jde? Učitelské noviny přinesly rozhovor se sociologem Petrem Hamplem. Ten patří k lidem, kteří odmítají, aby islám pronikal do Evropy. Mezi odpůrci islámu má Hampl výrazné postavení, působil i jako místopředseda Bloku proti islámu.

"Evropa se bezpochyby islamizuje." Tak zní titulek čtyřstránkového rozhovoru, který vyšel v lednovém čísle. Hampl mimo jiné hovoří o Velké Británii, kde počet muslimů vzrůstá.

Co se smí publikovat?

Učitelské noviny se dostaly pod palbu kritiků, že takové názory není vhodné publikovat. "Je naprosto nemístné, že se podobné texty v pedagogickém periodiku, jako jsou Učitelské noviny, vůbec objevují," myslí si programový ředitel neziskové organizace EDUin Miroslav Hřebecký. Jeho slova cituje web idnes.cz.

Hampl si za svými slovy stojí. Šéfredaktor Učitelských novin Petr Husník rozhovor také obhajuje s tím, že nechce Hampla lustrovat, že jeho názory si zhodnotí čtenáři.

Co si myslí čtenáři?

"Nejde ani tak o to, zda má pravdu nebo ne. Ale jde o to, jestli se to může napsat," myslí si diskutér Jan Babjak, který svůj názor sdělil pod článkem na idnes.cz. "Není racionální důvod, aby měl islám nějakou nadstandardní ochranu a aby se kolem něj našlapovalo po špičkách," dodává čtenář Josef Ulman.

Mohou Učitelské noviny publikovat názory sociologa Hampla? Jaký je váš názor? Napište nám jej do diskuze.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy