Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Evropa jako RUKOJMÍ terorismu: Tohle jsou nejhorší teroristické útoky, které se udály za posledního půlroku!

+ Dalších 42 fotografií
Nákladní automobil najel do lidí na ulici v centru Stockholmu. O tomto incidentu informují švédská média. Podle nejnovějších informací je na místě pět mrtvých a další lidé zranění. Švédská televize uvádí, že byly slyšet i výstřely. Prozatím není jasné, co se přesně stalo a kdo za útokem stojí. Za posledního půlroku je tohle několikátý teroristických útok v řadě.

Už je více než jasné, že Evropa je ve válce. Za posledního půlroku bylo spácháno několik teroristických útoků v evropských metropolích. Již několikrát se opakoval stejný scénář. Útočník najel buď nákladním automobilem, nebo obyčejným autem do davu nic netušících lidí. Tyhle incidenty si pokaždé vyžádají několik desítek zraněných. V poslední době teroristických útoků neustále přibývá.

Před necelou hodinou přišla šokující zpráva přímo ze švédského Stockholmu. Podle posledních informací měl nákladní automobil najet do davu lidí. Na místě je chaos, několik mrtvých a také zranění. Očití svědci hovoří o tom, že slyšeli střelbu.

Zatím není jasné, zda se jedná o teroristický útok, ale vše tomu nasvědčuje. Za posledního půl roku to je již několikátý útok v řadě. Všichni mají v živé paměti teroristický útok v Nice, který se uskutečnil 14. července 2016 přibližně ve 22:40. Atentát si vyžádal 85 mrtvých a více než 202 potvrzených zraněných. Ke konci útoku se rozpoutala přestřelka mezi řidičem vozu a policií, při níž pachatel zločinu zahynul. Podle dokladů jím byl jednatřicetiletý Francouz tuniského původu Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Další teroristický útok se stal v prosinci v Berlíně na vánočních trzích. Německá policie potvrdila 12 mrtvých a nejméně 48 vážně raněných. Řidiče policie zadržela, spolujezdec polské národnosti zemřel zřejmě během srážky a stal se hrdinou.

Poslední ze série teroristických útoků se stal před několika dny v centru Londýna. Útočník najel na Westminsterském mostě. Poté vystoupil a zamířil přes Westminsterský palác k Parlament Square, kde pobodal několik lidí, včetně jednoho policisty. Útočníkem byl dvaapadesátiletý Brit muslimského vyznání Khalid Masood.

Přesně tyhle události nasvědčují tomu, že Evropa je ve válce. Potvrdí se teroristický útok z dnešního dne v Stockholmu?

Související články

Další články