Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Evoluce sex-appealu: Od korzetu až po bikiny! Která éra vám přijde nejvíc sexy?

Která je podle vás nejkrásnější?
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 16 fotografií
Co přišlo sexy vašim dědečkům a babičkám? A rodičům? Pojďte se s námi podívat, jak se v průběhu posledních 100 let vyvíjel ideál krásy!

Na přelomu 19. a 20. století byste jen těžko hledali odhalená těla ve stylu Emily Ratajkowski či Elsy Hosk. I přesto ale ženy uměly být pořádně sexy. Pomocí dodnes populárních korzetů motaly hlavy mužům stejně spolehlivě, jako to umí současná generace dívek.

Přesto jsou obrázky z této doby dnešním poměrům velmi vzdálené. Dnešním poměrům se razantně přiblížily až ženy dvacátých let, a to díky invenci Maxe Factora. Ten totiž začal jako první prodávat make-up a jeho produkty si rychle oblíbily všechny hollywoodské herečky.

Velké množství make-upu vystřídala ve 30. letech velká ramena. Vycpávky letěly a mírně mužský styl byl u žen populární i v letech čtyřicátých.

A to až do vynálezu push-up podprsenky, kterou vymyslel a v Hollywoodu prodával Frederick Mellinger. Padesátá léta tak přinesla opět módu „přesýpacích hodin“, přičemž za největší krásky platily Marilyn Monroe a Grace Kelly.

O deset let později začaly všechny ženy nosit bikiny a pláže tehdejší doby už začaly připomínat ty, na které jsme zvyklí dnes.

Sedmdesátá léta byla pro změnu celá o vlasech. Kdo neměl hlavu ve stylu Farrah Fawcett, jako by vůbec nežil.

80. léta přinesla éru fitness a kazety s aerobikem od Jane Fonda se prodávaly po statisících. 90. léta už ale tak jednoznačná nebyla. Na jednu stranu je symbolizuje Britney Spears v krátkých tričkách, ale rovněž Pamela Anderson, která vystihla nastupující éru plastických operací.

A jak jsme na tom dnes? Kdo je podle vás ideálem současné krásy?

Naši volbu si můžete prohlédnout v galerii.

Související články

Další články