Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Evoluce dělá s lidským tělem divy! Máte na předloktí šlachu, nebo ne? Jednoduchý prstoklad vám to prozradí!

Máte na předloktí šlachu, nebo ne?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Mysleli jste si, že lidské tělo je už dávno prozkoumané a nic se na něm už tisíce let nezměnilo? Opak je pravdou. Tělo má dokonalý dar a dokáže se zbavovat nepotřebných částí těla. No není to fascinující? Zjistěte, jestli jste už prošli evolucí, či jste stále zástupci se šlachou na předloktí.

Dnes pro vás máme jednoduchý pokus. Pokuste se dotknout palcem a malíčkem a pozorujte při tom své předloktí. Pokud vám vyjela šlacha vzhůru, máte předloktí spojeno se svalem palmaris longus. Tato šlacha už ovšem rozhodně není samozřejmostí.

Existuje totiž 10–15 % lidí, kterým byste ji v těle jen těžko hledali. Tato šlacha je prostě nepotřebná část v lidském těle, a tak pomalu mizí, stejně jako je tomu u zubů moudrosti, které už zdaleka také nemá každý.

Pokud se vám tedy při pokusu nic na zápěstí nezvedlo, patříte mezi ty, kteří už evolucí prošli, naopak pokud šlachu na zápěstí stále máte, jde o dědičnost po našich předcích, ale postupem času i v našem rodu vymizí.

Související články

Další články