Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Evičko, co to máš za tričko: Ze zpěváka osmdesátek Pavla Horňáka je soudce Nejvyššího soudu!

Zdroj: reprofoto Youtube a ČT
+ Další 3 fotografie
TO SE OSLAVÍ
To je kabrňák! Ikona osmdesátek Pavel Horňák (50), jehož známe z hitovek Jsme sehraní, Kotě, To se oslaví, Tričko nebo Kdo ví, se zařadil mezi absolutní justiční elitu. Stal se totiž soudcem Nejvyššího soudu.

Kolega Michala Davida (58) z Kroků Františka Janečka byl oblíbencem nejen dětí, ale i jejich maminek. Klučina, který ještě v osmnácti vypadal na dvanáct, se v dospělosti nabažil slávy a vystudoval právničinu. Od roku 2005 se pak věnuje civilnímu soudcovství. To znamená, že nikoho za katr neposílá, rozhodoval ale o půjčkách, manželstvích a podobně.

„Někdo někomu dluží, spor o majetky. Je to seriózní povolání. Měsíčně bych měl projednat a vyřídit třicet případů. To je nepsaná norma,“ vysvětloval ve Všechnopárty před desíti lety. Přiznal také, že patřil mezi soudce, které tehdejší prezident Václav Klaus kvůli mládí nejdříve odmítl jmenovat. Nakonec mu ale přece jen dal „milost“.

Na Nejvyšší soud přešel z pražského Městského soudu, ještě předtím ale působil na Praze 9. A na novou pozici se dostal i díky tomu, že Nejvyšší soud opustilo ke konci roku osm jiných soudců.

Podle České justice, která se zprávou přišla, je tento soud nejvyšším článkem v soustavě českých soudů. Má rozhodovat o opravných prostředcích a přijímat sjednocující a závazná stanoviska pro různé případy. Ještě nad ním je v určitých případech ale Ústavní soud.

Související články

Další články