Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Eva z Vrať se do hrobu! slaví 50: Klára Pollertová-Trojanová válčí s démony

Depresí se už zřejmě nikdy nezbaví.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY

Klára Pollertová-Trojanová slaví kulaté padesáté narozeniny. Po boku jí stojí manžel Ivan Trojan (57), se kterým i po mnoha společných letech prožívá velkou lásku. Přesto herečka každý rok zažívá i velké trápení v podobě depresí a užívání antidepresiv. V té době nezabírá ani velká šťastná rodina.

Česká herečka a dabérka Klára Pollertová-Trojanová pochází ze sportovní rodiny. Její starší bratr je kanoista a olympijský vítěz, lékař Lukáš Pollert, ona však po sportovní kariéře netoužila a raději se vrhla do světa herectví.

Klára Pollertová-Trojanová ve filmu Vrať se do hrobu

Klára Pollertová-Trojanová vystudovala DAMU. Před kamerami poprvé vystoupila v roce 1979 ve snímku Hordubal a pak začala hrát i na divadelních prknech. V roce 1993 získala Cenu Valtra Tauba.

V té době byla už rok vdaná za herce Ivana Trojana, se kterým je ve šťastném a spokojeném manželství až dodnes. Společně mají čtyři syny, na které mohou být oba právem hrdí. František (21), Josef (20), Antonín (11) a nejmladší Vašek (9) jsou jako schůdečky.

Klára Pollertová-Trojanová má deprese

Jenže příběh Trojanové není jen idylický, protože je protkán depresemi. Klára Pollertová-Trojanová, kterou si diváci pamatují z komedie Vrať se do hrobu!, s touto složitou diagnózou bojuje řadu let. Přestože jí je rodina velkou oporou, na tento boj je vždy sama.

„Já třeba vím, když to přichází, začnu se proměňovat, začnu být hodně popudlivá, agresivní, unavená, přestanou mě bavit věci a celé to stojí za prd,“ citoval herečku blesk.cz. „V tomto stavu, kdy to přijde, nejde přemýšlet o nějaké své hodnotě, protože v tu chvíli já sama pro sebe hodnotu nemám,“ dodala.

Z těžkých stavů jí pomáhají až antidepresiva, jejichž dávka se musí zvýšit. Přesto se herečka jen těžko smiřuje s faktem, že prášky bude užívat už do konce života. Mnohokrát to chtěla zvládnout i bez nich, ale nemoc byla vždy silnější. Sám doktor jí pak opakovaně vysvětluje, že její situace je stejná, jako by si chtěla vyléčit zlomenou nohu bez sádry.

Ivan Trojan za svou ženou vždy stojí. Poté, co si držitel Českých lvů promluvil s manželčiným lékařem, celou situaci hned lépe pochopil a společně tuto těžkou životní zkoušku zvládají. „Myslím si, že máme velmi silné pouto, že jsme na sobě opravdu velmi závislí a že se milujeme,“ dodává herečka závěrem.

Související články

Další články