Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Eva Vejmělková září v novém filmu Ženská pomsta: Píšťalka z Básníků je šik i po padesátce

Eva Vejmělková září v novém filmu Ženská pomsta: Píšťalka z Básníků je šik i po padesátce
Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
krasavice
10. září česká kina vezme útokem snímek Ženská pomsta a společně s ním i Eva Vejmělková (51), která se ujala jedné z hlavních rolí. Komedie pojednává o třech ženách, které nevěra manželů svede na společnou cestu. Poté, co se poprvé setkají na psychoterapii, se rozhodnou, že lepší než pomoc psychologa bude v jejich případě pomsta manželům. Vejmělková, známá i jako Píšťalka z Básníků, se ale v realitě nevěry bát nemusí - i po padesátce je totiž stále přitažlivá.

Ženská pomsta pojednává o příběhu tří žen zralého věku, které se setkají na psychoterapii. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky často i nelehkých let společného života.

Spontánně se sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou. Pro své nevěrné manžely připraví skutečné peklo na zemi. Film je podle tvůrců úsměvným pohledem na mužskou krizi středního věku a oslavou ženské solidarity.

Nestárnoucí herečky

Tvůrci nové české komedie při obsazování hereček vsadili na známé a navíc krásné tváře. Jak Mahulena Bočanová, tak Jana Paulová i Eva Vejmělková jsou ženami, které zkrátka popírají zákony stárnutí. Ani jedna z nich totiž na svůj věk nevypadá a Paulová svým dvěma kolegyním, které jsou o více než 10 let mladší, může mladistvým vzhledem konkurovat.

Příběh tří podváděných manželek, novinářky, právničky a překladatelky, se začal natáčet za plného denního provozu, navíc na jednom z nejrušnějších míst Prahy. Úvodní píseň k filmu pak nazpívala Helena Vondráčková, která sama obsadila jednu z vedlejších rolí.

Eva Vejmělková se nevěry bát nemusí

Eva Vejmělková se narodila v roce 1969 a dnes jí je 51 let. V devadesátých letech se jako Píšťalka ve filmu Konec básníků v Čechách stala sexsymbolem a tím zůstává dodnes. Dokazuje totiž, že věk je jen číslo a mladším kolegyním by mohla z fleku konkurovat.

Do filmu Ženská pomsta ji obsadil režisér Dušan Rapoš, hraní není ale jedinou prací, kterou na komedii oblíbená herečka odvedla. Je totiž i spoluautorkou scénáře, a protože se psychoterapii, kolem níž se část děje motá, sama aktivně věnuje, diváci se mohou těšit na opravdu výjimečnou podívanou.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy