Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Eva Vejmělková slaví 51. narozeniny: Píšťalka z Básníků na svůj věk vůbec nevypadá

Zdroj: Filmové studio Barrandov/ShowPix.cz
+ Dalších 18 fotografií
výročí
Herečka Eva Vejmělková, kterou diváci znají především jako Píšťalku z Básníků a také jako Zuzu z trojdílné série snímků Fontána pre Zuzanu, slaví 51. narozeniny. Někdejší sexbomba s věkem šarm rozhodně neztrácí a v očích má stejnou jiskru jako před lety.

Evě Vejmělkové bylo teprve 16 let, když dostala nabídku na hlavní roli ve filmu Fontána pre Zuzanu Blonďatá kráska diváky přímo okouzlila a filmoví tvůrci se o ni začali přetahovat. Život se jí v tu chvíli změnil a z dosud neznámé studentky ostravské herecké konzervatoře se stala československá hvězda.

Blond herečka, která brzy začala být považována za sexbombu, byla jednou z několika krásných lásek Štěpána Šafránka. Pro mnohé diváky byla dokonce tou nejnádhernější přítelkyní, jakou kdy filmový doktůrek ze série Básníci měl.

V roce 1999 přišel třetí a poslední díl Fontány pre Zuzanu a Eva Vejmělková se ze světa filmu vypařila jako pára nad hrncem. V roce 2017 ale pomalu začala s natáčením znovu a ve společnosti ukázala, že věk je jen číslo a těch pár vrásek, které nyní zdobí její obličej, jí spíš sluší, než aby je musela jakkoliv maskovat.

Velký návrat

Dnes jednapadesátiletá Eva se už letos v září objeví v kinech v jedné z hlavních rolí v nové komedii Ženská pomsta. Ten pojednává o podvedených ženách, které spojila pomsta nevěrným manželům. V něm si Vejmělková zahraje s Mahulenou Bočanovou a Janou Paulovou

Ačkoliv se Eva Vejmělková znovu objeví na plátně, na definitivní návrat pouze k herectví to nevypadá. Dnes se totiž věnuje hlavně psychologii a práci s drogově závislými. Už několik let je také spokojeně vdaná za režiséra Dušana Rapoše, s nímž má dcery Taru a Ritu.

Související články

Další články