Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Eva Samková jede jak drak: Na olympijské trati vyhrála úvodní závod SP

Snowboardistka Eva Samková.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
sportovní úspěch

Snowboardcrossařka Eva Samková (28) jede jak drak. V úvodním závodu Světového poháru v čínském Secret Garden vyhrála všechny rozjížďky a celý závod. Pyšní se tak už osmnáctým triumfem.

Na aktuálně probíhajících závodech Světového poháru se české sportovkyně ukázaly v nejlepším světle. Po sobotním suverénním vítězství biatlonistky Markéty Davidové pokračovala v úspěšné sérii v neděli ráno snowboardcrossařka Eva Samková, která pokořila všechny soupeřky a vyhrála úvodní závod.

Jako první projela všechny rozjížďky a ve finále se zvládla popasovat s dotírající světovou šampionkou Charlotte Bankesovou. Eva Samková si tak v olympijském středisku Secret Garden v konkurenci mistryně světa Britky Bankesové a trojnásobné vítězky Světového poháru Michely Moioliové vedla znamenitě.

Osmnáctým vavřínem se Samková v českých tabulkách vyrovnala běžci na lyžích Lukáši Bauerovi. 
 

Ve finále jsem chytila lehké zavrávorání. Dopadla jsem na frontsidovou hranu, naštěstí se to povedlo srovnat,“ řekla Samková deníku Sport. „Snažila jsem se dupat co nejvíc, aby mě nepředjely, ale ony se zavěsily, takže mě pak Britka předjela. Já jsem se tam hned snažila narvat, to byla jediná cesta a jsem ráda, že jsem nevysrabila,“ dodala sportovkyně, která je podle svých slov z výsledku nadšená.

Související články

Další články