Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Eva Pilarová má 80 let: Žádné oslavy, samé zákazy, a proč ji slavnou udělaly nohy

Eva Pilarová má 80 let: Žádné oslavy, samé zákazy, a proč ji slavnou udělaly nohy
Zdroj: Facebook/Zlatá šedesátá
+ Dalších 8 fotografií
JUBILEUM
Královna swingu Eva Pilarová se dožívá krásné osmdesátky, na rozdíl od svého kamaráda Karla Gotta (80), jenž měl narozeniny před měsícem, ji ale žádné velké oslavy nečekají. Zdraví ještě po loňském komplikovaném zranění totiž není zdaleka ideální.

„Zdraví se mi už lepší. Bylo to všechno na dlouhé lokty. Ale náladu mám dobrou. Moc jsem nemohla pracovat, ale sem tam jsem něco přece jenom udělala. Stihla jsem i natočit desku Pilarka 80 aneb Inventura těla, která vyjde v září, což je fajn,“ řekla eXtra.cz oslavenkyně.

Zpěvačka opravdu nepatří k těm, kterým by vadila zdrobnělina jejich příjmení.

„Jsem na to zvyklá. Pilarka mi říkají od samého začátku, kdy jsem před 59 lety přišla do Semaforu. Nepamatuju si například, že by mi Jiří Šlitr někdy řekl Evo. Ale ‚Pilarko, jen si nemysli, že jsme tě vzali do divadla kvůli zpívání. Nám se líbily tvoje nohy‘, to jsem slyšela,“ prohlásila Eva Pilarová pobaveně.

Zranění

Loni v půli července doma nešťastně upadla a zlomila si rameno a stehenní kost. Od té doby se musí šetřit a musela vynechat i řadu koncertů. Ani na milovanou chalupu nesmí.

„Chodím na různé fyzioterapie. Doktor mi říkal, že od domova to mám do pražské Vojenské nemocnice sedm minut. Kdyby se to ale semlelo na chalupě, tak než by někdo přijel, trvalo by to tři čtvrtě hodiny. To už by mohl být malér. Tak poslouchám a jsem doma. Sem tam aspoň jezdím besedy, kde mohu sedět a sem tam zazpívám,“ vysvětluje.

Po mamince, která letos oslavila 104 let, bude mít populární zpěvačka velmi dobrý kořínek.

„Za maminkou teď nepojedu. Lékaři mi zakázali jezdit. Vlastně osmdesátiny slavit vůbec nebudu. Ani s rodinou, ani s přáteli, s nikým. Nemám na to náladu, ani bych neměla kdy. Ve čtvrtek jsem musela do rozhlasu a do nemocnice, v pátek máme od jedenácti hodin přímý přenos pořadu Blízká setkání v rádiu s Alešem Cibulkou, pak je autogramiáda a od půl páté odpoledne jsem naživo na ČT24. Oslavím to zkrátka prací,“ dodala umělkyně, která doufá, že brzy bude už úplně fit.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy