Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Eva Pilarová (†80) byla pohřbena ve zlatě dvakrát: Určitě by měla radost, přiznal vdovec

Eva Pilarová (†80) byla pohřbena ve zlatě dvakrát: Určitě by měla radost, přiznal vdovec
Zdroj: koláž eXtra.cz / profimedia
+ Dalších 13 fotografií
zádušní mše
Swingová legenda Eva Pilarová (†80) měla 3. června druhý pohřeb, přesněji zádušní mši. Na první se dostavilo jen pár blízkých, zato druhý se konal s velkou parádou ve Strahovském klášteře. Přišlo zhruba 300 příbuzných, přátel a kolegů. Vdovec Jan Kolomazník (67) prozradil, proč bylo všechno ve zlatě...

Zpěvačka Eva Pilarová byla už podruhé pohřbena ve zlatém. Její manžel Jan Kolomazník ji poprvé nechal uložit do rakve ve zlatých šatech. "Eva zlatou barvu milovala," uvedl pro Blesk Kolomazník. Na zádušní mši byly její zpopelněné ostatky uloženy ve zlaté urně.

Tu zdrcený manžel objímal a dokonce několikrát políbil. Svůj žal a bolest ze ztráty milované ženy rozhodně neskrýval. Podle Blesku přímo k urně zašeptal, že brzy půjde za ní. "Brzy půjdu za tebou, nic mě tu nedrží," plakal vdovec. "Eva by měla určitě radost," pochválil účast kolegů a přátel na zádušní mši.

Vnitřní jiskra, břink a šťáva

Proslov kněze Mariána Pospěcha byl mnohem modernější, než je zvykem. Mluvil naprosto otevřeně, na což upozornil už na začátku mše, o jejím sex-appealu a také o vkusu a citu pro módu. "Přibývající léta jí slušela a dělala spíše dobrou službu," podotkl Pospěch s tím, že vedle elegance byl sex-appeal dalším šperkem. "Ne v nějakém oplzlém šantánovém slova smyslu, ale lichotivém. Sex-appeal jako vnitřní jiskra, břink, šťáva, která člověku sluší v každém věku," vysvětlil.

"Ať se objevila v koncertních róbách, toaletách, či riflích a tričku s bundičkou, nebo na chalupě v holinách a teplácích mezi svými trpaslíky, nic neztrácela z důstojnosti a statusu dámy - a to bez nadsázky a zbytečného přehánění," promluvil kněz. Pochválil i její gastronomickou zdatnost a přirovnal ji k jejímu pěveckému talentu.

Dyk málem nedokončil proslov

Na pohřbu promluvil kromě Pospěcha i Vojta Dyk Tomu to dala Pilarová za úkol na zádušní mši zesnulého slavíka Karla Gotta "Připrav se, chlapečku, na mém pohřbu budeš mluvit ty!" Proslov plný díků a lásky málem nedokončil kvůli slzám

Monika Absolonová slavné zpěvačce věnovala píseň Ave Maria kvůli medailonku s Pannou Marií, který dostala od Kolomazníka po Evině smrti. Příjemným překvapením byl i Dalibor Gondík, který se na mši objevil jako ministrant. Začal s tím už v roce 1986 v chrámu svaté Markéty, kde zůstal do roku 2008. "Vrátil jsem se tak do něčeho, co je mi vlastní," uvedl pro Blesk.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy