Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Eva Pavlová se připravuje na roli první dámy: Lidé už ji zaplavili požadavky i květinami

Eva Pavlová.
Zdroj: Se souhlasem Zuzana Bönisch
+ Dalších 6 fotografií

Manželka nově zvoleného prezidenta Petra Pavla se připravuje na převzetí role první dámy. Jak se blíží datum inaugurace jejího muže, pomalu začíná měnit svou náplň práce a lidé už ji zahrnuli nejen dary, ale i návrhy a náměty, čemu se v budoucnu věnovat. Svou současnou náplň práce sdílela Pavlová se svými sledujícími na Instagramu.

Eva Pavlová se sice na začátku tolik neprojevovala a bylo vidět, že veřejné vystupování jí není příliš vlastní, teď to však vypadá, že se role první dámy zhostí s plnou parádou. Podobně to měla i s kandidaturou svého muže. „Ze začátku jsem si říkala, že nevím, jestli do toho jít, protože je to hodně práce a několikrát jsme si tím procházeli. Když jsme ale jezdili po besedách a viděla jsem podporu lidí, tak jsem si říkala, že by to mohla být taková jeho poslední mise pro tuto zemi, a říkala jsem si 'zkusme to, má to smysl',“ řekla ještě před zvolením Petra Pavla prezidentem v rozhovoru pro eXtra.cz.

Nabitý program

Na svém instagramovém profilu se svým sledujícím pravidelně svěřuje, jak probíhají přípravy na nástup jejího manžela do úřadu i s tím, čím se bude zabývat ona sama. "Děkuji vám za všechny vaše dárečky a květiny. Děkuji také za dopisy, e-maily a příspěvky na sociálních sítích, ve kterých se na mne obracíte se svými přáními, návrhy, starostmi, problémy a stesky," píše Pavlová pod sérií fotek fanouškům a ujišťuje, že se bude všem podnětům věnovat. To prý také vnímá jako důležitou součást své budoucí práce.

"Chci vás ujistit, že se všem vašim podnětům budu opravdu pečlivě věnovat, i když asi nebude v mých silách a možnostech pomoci každému z vás jednotlivě. Chci se věnovat hledáním spravedlivých řešení, otázkám sociální či rodinné politiky, vzdělávání, následné péči a jiným tématům," píše fanouškům a zároveň je prosí o trochu trpělivosti, protože množství námětů překvapilo i ji.

Zatím nemá pravomoci

"Již v této chvíli jsou má i obecní e-mailová schránka a sociální sítě vašimi zprávami zaplaveny. Není nyní v mých silách na všechny reagovat, odpovídat, analyzovat je a řešit ty, které si pozornost zasluhují," píše Pavlová, která je mimo jiné i obecní zastupitelkou obce Černouček, kde společně s manželem bydlí.

Zároveň také podotýká, že zatím nemá k řešení těchto věcí více pravomocí než každý občan Česka. "Až poté, kdy se můj manžel ujme oficiálně funkce prezidenta ČR, budu snad mít větší podporu a možnost se hned pustit do práce," dodává Eva Pavlová.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy