Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Eva Jeníčková se učí znovu chodit: Finanční pomoc jí zaslali Vašut i Marhoul

Herečku Eva Jeníčkovou napadli dva pitbulové.
Zdroj: Se souhlasem E. Jeníčková
+ Další 4 fotografie
Pomoc pro Ukrajinu

Herečka Eva Jeníčková (58) o sobě nedala dlouho vědět, na svém Instagramu ale nyní v létě na začátku srpna překvapila fanoušky svým zdravotním stavem. V parku v USA ji před časem napadli dva pitbullové a ona se teď musí znovu učit chodit. 

Téměř na čtyři roky zmizela herečka Eva Jeníčková z očí veřejnosti. Na sociální sítě přidávala pouze archivní snímky a nikdo nevěděl, co se s ní děje. Až v srpnu tohoto roku své fanoušky seznámila s tím, že ji v parku napadli dva pitbullové, kteří utekli svým páníčkům. „I jen mluvit o mém vážném zranění je pro mě těžké,“ přiznává.

Sbírka pro Evu

Po jejím zranění byl zřízen speciální účet Zdravotní fond pro Evu na stránce GoFundMe, kam mohou lidé přispívat. Zatím je vybráno přes sedm tisíc dolarů, což je více než 170 tisíc korun. Jak navíc zjistil Blesk, na léčbu pro Evu přispěly také známé tváře. Herec Marek Vašut poslal 777 dolarů, což je asi 18 000 korun, a režisér Václav Marhoul poslal 500 dolarů, což je asi 11 tisíc korun.

Vybrané peníze půjdou na to, aby se mohla Jeníčková dále léčit a pokračovat v procedurách na trenažeru NASA či v přetlakové komoře. Musí se totiž učit znovu chodit poté, co ji v parku v USA napadli dva pitbullové, které jejich majitelé nedokázali pohlídat. Po útoku měla čtyři natržené svaly v pravé kyčli, střední hýžďový sval byl odtržen úplně.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy