Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Eva Decastelo požádala o minutu ticha za chlapce (†5), kterého přejel vláček. Pak hrála Slza a Olympic

Eva Decastelo byla na akci, kde se stala tragédie.
Zdroj: sikland.cz, Facebook.com
Kdo může za obrovské neštěstí, které se stalo při Prima festu? Pětiletého chlapce přejel dětský vláček. Jsou na vině pořadatelé a nebo rodiče? Akci moderovala Eva Decastelo (39), která přítomné hosty požádala o minutu ticha.

Akci televize Prima ve westernovém městečku Šikland ve Zvoli nad Pernštejnem poznamenala obrovská tragédie. Pětiletého chlapce zde přejel dětský vláček. Kdo za tragédii může? Jsou na vině pořadatelé a nebo rodiče?

„Tato nešťastná událost nás hluboce mrzí, rodičům chceme vyjádřit upřímnou soustrast. Nic podobného se za 20 let fungování našeho zábavního parku nestalo. Po dohodě s interprety jsme se rozhodli zbytek programu věnovat památce zesnulého, a to ve ztišeném režimu a bez závěrečného ohňostroje,“ uvedl majitel parku Libor Šikl. Podle Libora Šikla k neštěstí došlo ve chvíli, kdy vláček zastavil na křižovatce a dával přednost dalším vozům. „V tom okamžiku se maminka rozhodla, že s dětmi předčasně vystoupí. Odháčkovala bezpečnostní řetízek a pustila dítě ven. V té chvíli se vláček rozjel. Řidič to nemohl vidět,“ uvedl pro web idnes.cz.

Na internetu se ale objevily i komentáře, že to bylo jinak. „Slečna, co ten vláček komentovala, řekla, že si můžou vysednout. V tu dobu se maminka s chlapečkem zvedli a začali vystupovat. Vláček se rozjel a přejel chlapce,“ uvedla na Facebooku svědkyně celé tragédie. Nehodu vyšetřuje policie. „Žádné informace v současné době poskytovány nebudou. Věc je pořád v prověřování,“ řekla v neděli serveru iROZHLAS.cz mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Akci televize Prima moderovala Eva Decastelo. „Přečetla jsem prohlášení, které se mi říkalo velice těžce, a požádala o minutu ticha. Všichni povstali. Bylo tam asi patnáct tisíc lidí,“ uvedla Eva Decastelo.

Pořadatelé přemýšleli, zda mají akci zastavit. Nakonec ale zábava dál pokračovala a zahrály kapely Slza a Olympic. Lidé v internetových diskuzích takový přístup nechápou. Pietní by bylo, kdyby zábava kvůli obrovské tragédii už nepokračovala.

Související články

Další články