Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Eva Čerešňáková si splnila sen, běžela Pražský půlmaraton

Eva Čerešňáková a Dalibor Gondík.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
Eva Čerešňáková patřila k téměř dvanácti tisícům běžců, kteří běželi přes 21 kilometrů pražskými ulicemi. Vicemiss roku 2007 se rozhodla přijmout výzvu a půlmaraton běžela poprvé. Svým výkonem překvapila i samu sebe, když dlouhou trasu uběhla za necelé dvě hodiny. Excelentní výkon předvedl i moderátor a pravidelný běžec Dalibor Gondík.

„Vždycky jsem si chtěla půlmaraton vyzkoušet, sport mě baví a patří k mému životu, ale jednadvacet kilometrů v kuse jsem nikdy neběžela a měla jsem obavy, jestli to vůbec zvládnu,“ přiznala Eva, která intenzivněji trénovala jen pár týdnů a odvahu k běhu jí dodal i zakladatel Pražského mezinárodního maratonu Carlo Capalbo, jenž motivoval k běhání už mnoho lidí. "Běhání je skvělá investice do sebe samotného a zlepšuje kvalitu života. Když lidé běhají, jsou veselejší a šťastnější."

Čerešňáková běžela před osmi lety už štafetu, úsek pět kilometrů Na vzdálenost přes jednadvacet kilometrů ale doposud neměla odvahu. „Odhodlávala jsem se opravdu dlouho, i když dříve mi bránily zdravotní komplikace s koleny. Letos jsem se rozhodla, že si nebudu hledat výmluvy proč ne, překonám sebe samu a zkusím to zvládnout,“ uvedla Eva, která o odhodlání, odvaze a motivaci píše i ve své nedávno vydané knize o cestě za titulem krásy. V té se snaží motivovat druhé k tomu, aby se nebáli jít za svými sny.

Na startu se misska potkala s moderátorem Daliborem Gondíkem, který běhá pravidelně a letos dosáhl luxusního času a trať uběhl za 1 hodinu 27 minut a 25 sekund. Za svůj výkon se ovšem nemusela stydět ani Eva Čerešňáková. Nejen že svůj první půlmaraton zdolala úspěšně, ale do cíle doběhla za méně než dvě hodiny s časem 1 hodina 56 minut a 32 sekund

„Jsem šťastná, že jsem do toho šla a že jsem to dala. Atmosféra byla parádní a moc jsem si to užila! Nepopírám, že to bylo náročné a člověk si sáhne na dno svých sil, ale stálo to za to!“ prozradila své pocity po výkonu modelka, která hned po běhu vyměnila tenisky za vysoké podpatky, večerní šaty a v rudých šatech od Terezy Sabáčkové se zúčastnila volby nové České Miss

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy