Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Eva (24) ve škole odhalila přednosti: Za nahotu jí univerzita v Ostravě hrozí vyhazovem

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
Spor v Ostravě
Studentka Ostravské univerzity Eva Š. (24) si zadělala na malér. Přišla do školy ve vyzývavém oblečení, pod průsvitným topem neměla žádnou podprsenku. Dozvěděla se, že ji za to mohou z univerzity vyloučit, a postěžovala si na sociálních sítích. Lidé se ve většině případů shodují, že odhalené poprsí na akademickou půdu nepatří.

"Dnes jsem byla na univerzitě upozorněna na možnost vyloučení za svůj skandální styl odívání," diví se Eva Š. (24), která studuje vysokou školu v Ostravě. V jejích prostorách se pohybovala v průsvitném topu, pod nímž neměla podprsenku. Přiložila i fotografii, najdete ji v galerii.

Na peprný spor mezi studentkou a univerzitou jako první upozornil portál tn.cz.

"Skutečně žijeme v době, kdy je normální atakovat ženu za prosvítající bradavky pod transparentním topem? V době vrcholně viktoriánské éry byly za hrubě vulgární považované ženské kotníky v punčochách. V roce 1993 bylo ženám zakázáno (a pokutováno) opalovat se nahoře bez. Mimo jiné, zveřejňování mužské nahoty je tolerováno, avšak ženská nahota je nekompromisně potírána a odstraňována! Proč? Nevracejme se se svým zpátečnickým uvažováním zpět do minulosti a nenechme si diktovat nesmyslná pravidla," je přesvědčená Eva.

Lidé: Fakt se to nehodí

Pod příspěvkem na Facebooku se shromáždily desítky komentářů. Jak muži, tak ženy se většinou shodují, že natolik vyzývavé oblečení by se na půdě univerzity skutečně tolerovat nemělo. Zaznívají i pochvalné vzkazy, že je Eva majitelkou pěkného poprsí. Někteří si zase myslí, že ukazovat na veřejnosti bradavky je zcela normální.

"Promiň Evi, ale já to vidím tak, že univerzita má mít nějakou úroveň. Tady ten topík je vhodný tak do postele, možná ještě na party, když máš na to koule. Ale do školy se to prostě nehodí, asi jako že si do divadla nevezmeš tenisky," napsala Ester s tím, že kdyby muži chodili v průsvitných kalhotách bez spodního prádla, vzbudili by ještě větší poprask. "Děvče, tvá potřeba se předvádět je silnější než základ slušnosti. Jsi na akademické půdě, chovej se podle toho. Jako exhibicionistická běhna se můžeš chovat kdykoliv jindy. A mezi námi, přesto, že ty jsi zřejmě jiného názoru, dle mého se nemáš čím chlubit," vyjádřil poněkud ostřeji svůj názor Jan.

Podle mluvčího univerzity Adama Soustružníka škola neobdržela žádnou oficiální stížnost, a tak se věcí nezabývá. Konflikt tak existuje pouze na sociální síti.

Související články

Další články