Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Eutanazii jí nepovolili. Britka se rozhodla vyhladovět k smrti!

Žena držela pět týdnů hladovku a poté zemřela.
Zdroj: thesundaytimes.co.uk

Povolit eutanazii, či ne? Přívrženci i odpůrci dobrovolného odchodu ze života mají po posledním případu z Velké Británie opět podnět k debatě.

Předčasně ukončit život se tam rozhodla šestaosmdesátiletá bývalá učitelka Jean Davies. K podobnému kroku ji dovedly mnohé zdravotní problémy včetně nesnesitelných bolestí zad nebo častého upadání do mdlob.

Protože stejně jako u nás není eutanazie v Británii dosud uzákoněna, žena se celou záležitost rozhodla vyřešit po svém a pustila se do hladovky.

Své poslední jídlo, nektarinkový koláč, který sama upekla, snědla na konci srpna. Po třech týdnech přestala pít i vodu. Zemřela po pěti týdnech hladovění.

Britka přitom mohla odjet na kliniku ve Švýcarsku, kde je jako v jedné z mála zemí eutanazie povolena. Odmítla ale se zdůvodněním, že chce raději zemřít doma ve své posteli. Stejně tak dala přednost hladovce před předávkováním se léky, které nemusely zafungovat.

Zajímavostí je, že Davies sama celý život bojovala za zavedení eutanazie. V roce 1997 dokonce vydala knihu Volba zemřít.

Související články

Další články