Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Eutanazie byla pro Martina (†37) vysvobozením: Takhle na něj vzpomínají přátelé

Martin Přecechtěl s ALS: Takhle na něj vzpomínají přátelé
Zdroj: foto Martin Přecechtěl / www.martinprecechtel.cz / koláž eXtra.cz
vzkazy do nebe

Rodina a přátelé dojemně vzpomínají na Martina Přecechtěla (†37), který trpěl nevyléčitelnou amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), kvůli které podstoupil ve Švýcarsku před několika dny eutanazii. Takhle na Martina, který by se pro ty nejbližší rozdal, vzpomínají jeho přátelé.

Dle slov, které pronesla manželka zesnulého Martina Přecechtěla Markéta pro iRozhlas, zvolil její muž dobrovolný odchod z důvodu, aby "ona s dětmi měla ještě šanci žít".

S nevyléčitelnou nemocí, na kterou zemřel například i Stanislav Gross (†45), chtěl bojovat, když však pocítil, že z tohoto boje nemůže vzejít jako vítěz, tak se rozhodl podstoupit ve Švýcarsku eutanazii. "Neměl žádný strach, ani neplakal. Byl rád a bylo poznat, že jakmile začala látka účinkovat, cítil úlevu," uvedla dále manželka Markéta.

Martin Přecechtěl měl v krvi sportovního ducha, uběhl maratony i půlmaratony, slavil úspěchy s týmem v hokeji, florbalu, ale hlavně to byl milující manžel a otec dvou dětí, který by se dle svých přátel pro ty nejbližší rozdal.

Dojemné vzkazy do nebe

"Přeca mi psal naposledy po mém přejezdu Moravy. Počínání všech finišerů charitativních výzev sledoval a strašně moc si toho vážil a byl za to rád. Snad jsme ho tím aspoň trochu podpořili v těžkých chvílích," uvedl jeden z jeho kamarádů na sociálních sítích UltraBikers Challenge Cup.

"Byl s námi dobrovolníkem v Českém olympijském domě na hrách 2012 v Londýně, skvělý, skromný chlapík, co by se roztrhal pro kámoše a rodinu. Skolila ho zákeřná ALS, a tak se Martin Přecechtěl rozhodl svůj život ukončit medicínsky, než aby trpěl on i jeho rodina. Martine, odpočívej v pokoji. Vzpomínky zůstanou. A nejen ty olympijské," vzkazují do nebe Martinovi další.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy