Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Eurovizi, ve které Češi nikdy neuspějí, vyhrál hezoun ze Švédska. Líbí se vám jeho vítězná skladba?

+ Další fotografie
Přehlídku kýčovité hudby, kterou letos hostila Vídeň a v televizi ji sledovalo 200 milionů lidí, vyhrál švédský zpěvák a moderátor Mans Zelmerlöw.

Mezinárodní pěvecká soutěž Eurovision už zná svoje vítěze. Žádné překvapení, jako se tomu stalo loni, kdy vyhrála vousatá zpěvačka Conchita Wurst, se ale nekonalo. Show, lasery, pop a mega dlouhý přenos, který končil vyhlášením vítěze snad v jednu ráno, to je v kostce jedna z nejpopulárnějších soutěží světa, kterou si od roku 1956 nenechají ujít miliony diváků.

Letošní ročník vyhrál se svojí písní Heroes zástupce Švédska, které má už celkem šest vítězů, včetně legendární skupiny ABBA, která se právě díky vítězství v Eurovision stala celosvětovým fenoménem. Druhá letos skončila Ruska Polina Gagarinova, třetí bylo italské pop operní trio II Volo.

Po trapasu a totálním propadáku, který na Eurovision předvedli Kabáti (byli poslední), Gipsy.cz (poslední bez jediného hlasu, au) nebo Tereza Kerndlová (byla předposlední), vyslala Česká televize do soutěže Martu Jandovou a Václava Noida Bártu. Ti se ovšem také nevyznamenali, což se bohužel dalo čekat, protože píseň, se kterou na soutěž jeli, byla tak neuvěřitelně nudná, že jsme ji sledovali natřikrát.

Bárta se před soutěží nechal slyšet, že se s Jandovou dohodli, že jejich vystoupení nebude teatrální, čímž upozornil na to, že Eurovizi nikdy neviděl, protože ta vystoupení jsou teatrální, kýčovitá, přehnaná, lesklá… Jsou všechno, jen ne pokorná a nudná, s utrápenými pohledy hlavních dvou protagonistů. V sobotním finále tedy Česko svého zástupce nemělo, jelikož Bárta a Jandová vypadli už ve čtvrtečním semifinále.

Je vůbec nějaká šance, aby Česko někdy uspělo? Ano, pokud bychom na to šli mazaně, vyslali bychom na Eurovision Ewu Farnou. Pravidla říkají, že diváci nesmí hlasovat pro soutěžícího ze své země, ale Farna je velmi oblíbená v Polsku. Dalo by se tedy předpokládat, že ačkoli ji vyšleme my, hlasy by jí mohli posílat polští fanoušci.

Související články

Další články