Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Eurovize OBRAZEM: Dominátorova dcera i žhavá Španělka! 25 bojovníků o 1.místo

Dominika Hašková a Eurovize 2022: 25 zpěváků v boji o první místo
Zdroj: profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 21 fotografií
galerie

Již za pár hodin odstartuje finále 66. ročníku soutěže Eurovision Song Contest. Dvacet pět nejlepších zpěváků se v italském Turíně utká o první místo. Tentokrát se do finálové skupiny probojovalo i Česko, které reprezentuje krásná Dominika Hašková, dcera legendárního brankáře Dominika Haška.

Finálový večer Eurovize zahájí tradiční vlajkový průvod za účasti všech 25 finalistů a za doprovodu skupiny The Rockin' 1000 a Laury Pausini, která zazpívá písně La solitudine a Scatola.

Podle informací z oficiálního webu pěvecké soutěže vystoupí během večera i vítězové ročníku 2021 Måneskin s výherním songem Zitti e buoni a jejich nejnovější písní Supermodel. Dále pak Gigliola Cinquetti s písní Non ho l'età a britský zpěvák Mika s mixem písní. Slavný umělec, kterého proslavil hit Relax, Take It Easy, je také jedním z moderátorů letošního ročníku.

Pojďme si nyní představit finálovou pětadvacítku.

We are Domi

Českou republiku letos zastupuje česko-norské elektropopové trio We are Domi. Jeho současnými členy jsou zpěvačka Dominika Hašková (dcera hokejového brankáře Dominika Haška), kytarista Casper Hatlestad a Benjamin Rekstad (klávesy). Skupina zabojuje s písní Lights Off.

The Rasmus

Finská alternativně rocková skupina se do povědomí lidí dostala díky hitům jako např. First Day of My Life, No Fear nebo In the Shadows. Ve finále Eurovize vystoupí s písní Jezebel.

Chanel

Zpěvačka, tanečnice a herečka narozená v Havaně zastupuje na Eurovizi Španělsko. Zajímavostí je, že si Chanel na pódiu zatančila se slavnou Shakirou při předávání cen MTV Europe Music Awards 2010. Žhavá kráska zvolila píseň SloMo.

Kalush Orchestra

Hiphopový kolektiv Kalush Orchestra reprezentuje svou zemi s písní Stefania. Skupina, kterou tvoří Oleh Psjuk, multiinstrumentalista Ihor Didenčuk a tanečník Vlad Kuročka, získala zvláštní povolení k účasti na letošní Eurovizi uprostřed probíhající ruské války na Ukrajině. Členové rapové skupiny totiž podle portálu Metro zpočátku bojovali v první linii, než jim bylo dovoleno soutěžit.

Sheldon Riley

Mladíček z Austrálie předvedl ohromující výkon, který vyšperkoval extravagantním kostýmem. Se svou písní Not the Same vyrazil přítomným dech.

Alvan & Ahez

Alvan je multiinstrumentalistický elektro umělec z francouzského regionu Bretaň. Ze stejného místa pochází i vokální skupina Ahez. Společně vystoupí s písní Fulenn.

Jérémie Makiese

Jérémie, původem z belgických Antverp, zapůsobil na diváky svým působivým hlasem. Vítěz soutěže The Voice Belgique 2021 zabojuje s písní Miss You.

Na tyto a další účastníky se podívejte v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy