Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

EURO 2021: Tulipány nebo halušky? S kým se Češi poperou o čtvrtfinále?

EURO 2021.
Zdroj: Profimedia
Euro 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale je v plném proudu a skupinová fáze finišuje. Češi měli jistý postup už před posledním zápasem ve skupině D, ale nakonec jdou do osmifinále ze třetího místa. Soupeře se však dozvědí až ve středu večer. Jací soupeři připadají v úvahu pro český tým?

V současnosti je stále složité předpovídat, jaký soupeř by mohl připadnout českému týmu při jeho postupu ze 3. místa. Vzhledem ke složení osmifinále není jisté, do které dvojice bude český tým umístěn. Je ale jisté, že hrát nebudou s Francií, Německem ani Portugalskem.

Možností je více

Jednou z variant je střet s vítězem skupiny C Nizozemskem, a to v neděli 27. června v Budapešti. „Nechci říkat, koho bych si přál, ale kvůli našim fanouškům ať je to ta Budapešť,“ řekl trenér Jaroslav Šilhavý pro web iDnes.cz. „Může nás znovu čekat cesta do Skotska, a to jsme nechtěli,“ řekl obránce Vladimír Coufal.

Další možností je, že to bude někdo z vítězů skupiny E, tedy někdo ze čtveřice Švédsko, Španělsko, Polsko nebo Slovensko. Hrálo by se příští úterý v Glasgow.

Postup byl jistý už v pondělí

O českém postupu s předstihem rozhodly už pondělní výsledky zápasů ve skupinách B a C. Po nich bylo jasné, že čtyři body na třetím místě budou stačit a Češi se tak vejdou mezi čtyři dodatečné postupující.

Ve skupině B jsou totiž na třetím místě Finové, kteří mají pouze 3 body. To samé platí i o skupině C, kde se na třetím místě se 3 body umístila Ukrajina.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy