Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

EURO 2021: Drsná zpráva z nemocnice. Christian Eriksen dostane kradioverter-defibrilátor

EURO 2021: Christian Eriksen dostane kradioverter-defibrilátor
Zdroj: Profimedia
SPORT

Dánský fotbalista Christian Eriksen jde po zástavě srdce v utkání mistrovství Evropy na operaci. Zkušený záložník při zákroku dostane kradioverter-defibrilátor, co dozoruje srdeční rytmus.

Fotbalista Christian Eriksen zkolaboval ve třiačtyřicáté minutě sobotního zápasu s Finskem. Po resuscitaci, která proběhla přímo na trávníku, byl hráč Interu Milán převezen do nemocnice. Tou dobou byl už při vědomí. Utkání bylo po přerušení dohráno, Dánové prohráli 0:1.

Christian prodělal několik vyšetření a po nich bylo rozhodnuto, že dostane kardioverter-defibrilátor, popsal na twitterovém účtu dánského svazu lékař reprezentačního týmu Morten Boesen.

Po zástavě srdce je zavedení tohoto přístroje nutné, bude hlídat srdeční rytmus. Na takovém postupu se shodlo několik odborníků z celého světa a Christian jejich řešení přijal, doplnil Boesen.

Eriksen není jediným sportovcem, který dostal kardioverter-defibrilátor. V minulém roce například obránce Daley Blind z Ajaxu – je i na letošním Euru – nedohrál přípravný zápas s Herthou Berlín, zařízení se mu totiž vypnulo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy