Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

EU se rozhoupala: Na hranice Schengenu se postaví stráže!

Lídři EU se rozhodli jednat.
Představitelé zemí Evropské unie se shodli na tom, že je zapotřebí chránit vnější hranici schengenského prostoru. Návrhy konkrétních řešení krize byly přivítány, ale zatím není jasné, kdy budou uvedeny v praxi. Příslušní ministři by se totiž měli k navrhovaným řešením vyjádřit až v první polovině příštího roku.

Lídři států se shodli na tom, že je třeba odstranit nedostatky hlavně v registraci migrantů. Proto budou ještě do konce roku rozmístěny v Řecku týmy RABIT, které by měly zajistit více míst pro kontrolu běženců a poskytnout Řecku již dlouho požadovanou pomoc.

Návrh na evropskou pohraniční stráž má podporu drtivé většiny zemí. Přesto není jasné, kdy se uvede v praxi.

„Je potřeba vše především rychle realizovat a dotáhnout do konce, aby to mělo skutečný vliv na současnou migrační situaci,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Mezi dalšími návrhy je i nucené přemisťování uprchlíků mezi zeměmi Evropské unie. Díky tomu by se mělo ulevit například Švédsku, které je pod velkým tlakem běženců.

Schválena byla i další finanční pomoc Turecku. To by mělo od EU obdržet v přepočtu 81 miliard korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články