Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Etzler to přehnal: Neočkovaní podle něj neumírají dost rychle, míří na něj trestní oznámení

Tomáš Etzler: Neočkovaní podle něj neumírají dost rychle. Míří na něj trestní oznámení
Zdroj: Profimedia
covid

Novinář Tomáš Etzler, který je bratr známého herce Miroslava Etzlera, šokoval na Twitteru svým příspěvkem, ve kterém napsal, že neočkovaní neumírají dost rychle. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Kromě nesouhlasných komentářů se dočkal i trestního oznámení.

Známý televizní novinář Tomáš Etzler nejde pro ostré slovo daleko. Bratr neméně slavného herce Miroslava Etzlera to však tentokrát poněkud přehnal. Na svém Twitteru se pustil do lidí neočkovaných proti nemoci covid-19. "Neočkovaní neumírají dostatečně rychle," napsal šokovaným sledujícím.

Tím si naštval značnou část lidí, včetně těch, kteří s ním jinak názorově souzní. "Sice chápu, co jste chtěl sdělit, ale napsané je to teda hodně debilně...," napsal v reakci uživatel Honza. "Žasnu nad tím, jaká doslova nenávist vůči neočkovaným lidem se tu za takovou chvíli zrodila. Co tak hrozného vám ti lidé udělali?" píše Martin. " Moc si vás vážím jako novináře a autora, ale tímhle hledáte nové a hlubší dno. Smutný," dodal uživatel Tomáš.

Trestní oznámení za podněcování k nenávisti

Negativní komentáře však nejsou to jediné, čím se nyní bude muset Tomáš Etzler zabývat. Exposlankyně Jana Zwyrtek Hamplová na novináře podala trestní oznámení za podněcování k nenávisti.

"Čekala jsem několik dnů, zda se po zděšených reakcích veřejnosti jak z řad očkovaných, tak neočkovaných pan Etzler omluví a výrok ze sítě stáhne. Nestalo se tak. Protože jeho slova se týkají například mé maminky a milionů dalších slušných lidí v naší zemi včetně mě, hluboce mne ten výrok zasáhl. Projev nenávisti není a nesmí být nikdy připuštěn v civilizované společnosti jako forma vyjádření názoru," uvedla Hamplová, kterou výrok Etzlera evidentně pobouřil.

Etzler se na sociálních sítích vyjadřoval vulgárně už v minulosti. O Haně Lipovské, která působila v Radě České televize a v těchto volbách kandidovala do Sněmovny za hnutí Volný blok, napsal, že je to "špinavá č**ka".


Související články

Další články